Přejít k hlavnímu obsahu
Dům

Pro svou sestru navrhla skvostný dům uprostřed zahrady

Info ikona
Pro svou sestru navrhla skvostný dům uprostřed zahrady

Tato návštěva je plná emocí a elegance. Designérka Polly Harbison své sestře a její rodině navrhla velkolepý dům, který reaguje na jejich lásku k přírodě, umění a k barvám.

Terezie Benoni | 4. 06. 2021

Zahradní dům v Lindfieldu stojí na severním pobřeží Sydney. Inspirovaný severoitalskými paláci ho navrhla studia Polly Harbison Design a Arent & Pyke. Polly pro svou sestru vymyslela velkolepý dům, která navozuje pocit klidu, je zcela nadčasový a zdůrazňuje vášeň majitelů pro přírodu, umění a barvy. „Podlahová plocha domu není velká; pokoje však nabývají větší velikosti se stoupajícími stropy,“ vysvětluje Harbinson. Proporce domu se mění zejména v přední části domu, kde veliká okna otevírají novou přístavbu. Právě ta je vizuálně ale i prakticky spojená s okolní zahradou.„Velkoformátová okna vytváří iluzi, že byste se mohli téměř dotknout konce zahrady, který je vzdálený 100 metrů,“ pokračuje Harbinson.

Kuchyň srdcem domova

Nové kuchyňské nádvoří najdeme na místě, kde se protíná stávající budova s novou přístavbou. Právě zde se citlivě prolíná staré s novým. V přední části staré budovy jsou dětské pokoje a obývací pokoj, zatímco v přístavbě je hlavní ložnice s vlastní koupelnou a další společná obývací části orientovaná do zahrady. „Při hledání základní konceptu tohoto domu jsme se orientovali na nadčasovost, klid a útěk od všedních starostí,“ říká Juliette Arent ze společnosti Arent & Pyke. „Ačkoli v interiéru najdete prvky patřící od Jižní Ameriky až po severní Itálii, je tu i něco ryze australského,“ dodává Sarah-Jane Pyke. Spolu s Arentem je spoluředitelkou slavného studia interiérového designu. Při svém návrhu čerpali inspiraci z opojné směsi stromů a květin v zahradě, což se otisklo v bohatém koktejlu barev a textur, které se objevují v interiéru domu. Tmavě zelené a vínové truhlářské prvky atypicky ladí s kostkovanými bílými a zelenými teracovými podlahami, medovým dřevem a mramorem. Místo pocitu přeplněnosti materiály ale získáte pocit klidu a originálnosti. Zahradní dům je tak radostným prostorem, kde najdeme řadu protichůdných stylů.