Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Barevný pokoj pro balerínu a indiána

Info ikona
Proměna dětského pokoje

Pohodlí a volný průchod fantazii a radosti - přesně to potřeboval pokoj sourozenců Mariany a Sebastiana, dvou akčních dětí s jižanskými kořeny. Jak si naše designérka poradila s tím, že dětský pokoj má zároveň sloužit i pro přespávání návštěv?

Zuzana Veselá | 7. 03. 2019

Maminka šestileté Mariany a ročního Sebastiana, filoložka se specializací na portugalštinu, se za studií seznámila se svým brazilským manželem. Po rozhodnutí, že budou žít v Česku, se jim před pár lety podařilo koupit prostorný byt z dvacátých let v brněnské čtvrti Královo Pole. Většinu volných peněz i energie pak spolkly nutné rekonstrukce, při kterých se proměnila původní dispozice celého bytu. Po vybudování obytné kuchyně a ložnice už na koncepci a zařízení dětského pokoje, ve kterém by také mohly také příležitostně přespávat návštěvy z manželovy domoviny, už zkrátka nezbývala síla. „Vyrostla jsem v panelákové mininudli, takže jsem specialista na hledání řešení pro malé prostory, ale zoufale si nevím rady s šestadvacetimetrovým průchozím pokojem pro malou balerínu a skoro ročního indiána,“ směje se maminka Romana. Proto se obrátila na Marianne Bydlení.

Galerie: Dětský pokoj s přespáním pro hosty
Mohlo by se vám líbit

Rozdělili pokoj na dvě zóny

Hozenou rukavici zvedla interiérová designérka Janka Murínová a navrhla řešení: vytvořit hernu, pracovní kout budoucí školačky a taky dost úložného prostoru a zakomponovat sem i rezervní postel. Pastelová výmalba a tapety rozdělily pokoj na dvě zóny – nadčasovější se spaním a pracovním stolem a hrací s veselými motivy zvířátek, kde se děti okamžitě spokojeně zabydlely. Ale hned poté, co šikovná truhlářka Dominika smontovala fortelnou palandu Nimbo II. od české firmy Devoto, přesídlili Mariana i Sebastian sem a bylo vidět, že kus nábytku jim bude sloužit nejen jako pohodlné místo na spaní

Mohlo by se vám líbit