Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Barevný pokoj pro balerínu a indiána

Info ikona
Proměna dětského pokoje

Pohodlí a volný průchod fantazii a radosti - přesně to potřeboval pokoj sourozenců Mariany a Sebastiana, dvou akčních dětí s jižanskými kořeny. Jak si naše designérka poradila s tím, že dětský pokoj má zároveň sloužit i pro přespávání návštěv?

Zuzana Veselá | 7. 03. 2019

Maminka šestileté Mariany a ročního Sebastiana, filoložka se specializací na portugalštinu, se za studií seznámila se svým brazilským manželem. Po rozhodnutí, že budou žít v Česku, se jim před pár lety podařilo koupit prostorný byt z dvacátých let v brněnské čtvrti Královo Pole. Většinu volných peněz i energie pak spolkly nutné rekonstrukce, při kterých se proměnila původní dispozice celého bytu. Po vybudování obytné kuchyně a ložnice už na koncepci a zařízení dětského pokoje, ve kterém by také mohly také příležitostně přespávat návštěvy z manželovy domoviny, už zkrátka nezbývala síla. „Vyrostla jsem v panelákové mininudli, takže jsem specialista na hledání řešení pro malé prostory, ale zoufale si nevím rady s šestadvacetimetrovým průchozím pokojem pro malou balerínu a skoro ročního indiána,“ směje se maminka Romana. Proto se obrátila na Marianne Bydlení.

Galerie: Dětský pokoj s přespáním pro hosty
Mohlo by se vám líbit

Zrekonstruovaný starý statek je provoněný sušenými květinami

V malé vesnici nedaleko Berlína žije Katrin se svým manželem a početnou zvířecí smečkou. Podařilo se jim citlivým způsobem zrekonstruovat starý statek, který znovu probudili k životu.
mariannebydleni.cz

Rozdělili pokoj na dvě zóny

Hozenou rukavici zvedla interiérová designérka Janka Murínová a navrhla řešení: vytvořit hernu, pracovní kout budoucí školačky a taky dost úložného prostoru a zakomponovat sem i rezervní postel. Pastelová výmalba a tapety rozdělily pokoj na dvě zóny – nadčasovější se spaním a pracovním stolem a hrací s veselými motivy zvířátek, kde se děti okamžitě spokojeně zabydlely. Ale hned poté, co šikovná truhlářka Dominika smontovala fortelnou palandu Nimbo II. od české firmy Devoto, přesídlili Mariana i Sebastian sem a bylo vidět, že kus nábytku jim bude sloužit nejen jako pohodlné místo na spaní

Mohlo by se vám líbit

Neslyšící Jakub se s odvahou pustil do rekonstrukce starého domu

Je to něco málo přes dva roky, co se Jakub, který se narodil jako neslyšící, rozhodl opravit dům ze sedmdesátých let. Protože je ve znamení vah, bylo pro něj nejtěžší, rozhodnout se pro správnou dlažbu, podlahu, nebo barvu betonové stěrky.
mariannebydleni.cz