Přejít k hlavnímu obsahu
Byt

Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Info ikona
Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Tapety, kvalitní textil, vhodně vybrané dekorace. Díky těmto jednoduchým trikům přetvořili manželé svůj třípokojový byt v harmonické místo plné pohody.

Terezie Benoni | 21. 07. 2021

Téměř osmdesátimetrový byt obývají manželé s desetiletou dcerou. Společně bydlí v hlavním švédském městě v klidné čtvrti Hornstull, která je ideální kombinací života ve městě s přírodou na dosah. Byt najdeme v jednom z domů, které navrhl na konci 19. století architekt Cyrillos Johansson. Byt prošel důkladnou rekonstrukcí. Podařilo se také zachovat něco z jeho původní krásy a repasovat původní dveře, okna i některé části dřevěné podlahy. Dnes je třípokojový byt harmonickým místem, za což vděčí především šikovnému výběru barev. Už v hale na návštěvníky čeká tapeta se zelenými lístky, kterou doplňuje šedá výmalba. Spolu s dřevěným konzolovým stolkem a několika obrazy je vstup do bytu víc než přívětivý. 

Klasika, co neomrzí

Také v dalších místnostech se můžete těšit z vkusné barevné kombinace. Kuchyň vyrobená na míru z masivního dubu má šedou pracovní mramorovou desku a také obklad nad pracovní plochou. Vysoké skříňky jsou ponechané ve smetanovém odstínu, aby tolik nezatěžovaly prostor. Jídelní stůl i židle jsou naopak v tmavém dřevěném dekoru a působí elegantním dojmem. Na jídelní část přirozeně navazuje obývací pokoj. Také zde byl nábytek i dekorace zvolené v tmavších barvách, což není problém, protože základ tvoří béžové stěny a bílá dřevěná podlaha lemovaná bílou podlahovou lištou. Živějších barev se dočkáme opět v ložnici, jejíž stěny zdobí tapeta v modrozelených tónech s florálními motivy. Postel z ratanu pak doplňuje veliká šatní skříň v modré barvě. Dětský pokoj pro malou slečnu má stěny ve starorůžové a spolu s bohatými textilními doplňky tak vytváří dokonalý útulný prostor.