Přejít k hlavnímu obsahu
Byt

Rodinný byt v domě postaveném ve čtyřicátých letech překvapí svým nadčasovým řešením

Info ikona
Rodinný byt v domě postaveném ve čtyřicátých letech překvapí svým nadčasovým řešením

Když něco funguje, není potřeba změny. Toho se drželi manželé při zařizování klasicky řešeného bytu, ve kterém ponechali původní dispozice. I s jejich dvěma dětmi mají dostatek soukromí a pohodlí.

Terezie Benoni | 19. 07. 2022

Jedinečný skandinávsky laděný interiér najdete v bytovém domě postaveném v letech 1942-1943 podle návrhu švédského architekta Waldemara Conradssona. Když manželé byt před pár lety koupili, potřeboval rekonstrukci. Od první chvíle ale bylo jasné, že původní dispozice zůstanou, protože byly pro čtyřčlennou rodinu ideální. V interiéru využívají kuchyň s jídelnou, která je pouze částečně pohledově oddělená od obývacího pokoj. Z něj je možné vejít na balkón. Střední část bytu patří technickým místnostem. Kromě dvou koupelen je zde také komora, vestavěné úložné skříně a praktická pracovna, která může v budoucnosti sloužit jako další menší dětský pokoj. Ložnice rodičů a dětský pokoj jsou situované do klidné části bytu.

Do ojedinělého podkroví vystoupáte po vlastním schodišti

Waldemar Conradsson původně v podkroví navrhl byty dva. Záhy ale došlo k propojení obou interiérů v jeden a majitelé tak mají k dispozici celé patro, do kterého vystoupají po vlastním točitém mramorovém schodišti. Hlavní proměnou prošla kuchyně před čtyřmi lety, kdy byla instalovaná moderní kuchyňská linka. Díky dvěma oknům je místnost stále plná světla, a tak nebyl problém zvolit linku v tmavém dekoru. Světlý je také zbytek bytu, čemuž pomáhají také dva balkóny – jeden v obývacím pokoji, druhý za ložnicí rodičů. Většina vybavení pochází z běžných nábytkových řetězců a doplňují je zajímavé obrazy i dekorace. Dětský pokoj je natolik prostorný, že je možné ho v budoucnosti rozdělit na dvě místnosti. Dostatek úložných prostor ve vstupní hale i zádveří zaručuje rodině potřebný komfort.


Zdroj informací: Historiska Hem, historiskahem.se