Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Starý domek na nářadí proměnili na pracovnu a pokoj pro hosty

Info ikona
Dřevěný domek je součástí obytného prostoru, stačí jen přeběhnout terasu a jste v pracovně.

Máte malý dům a nutně potřebujete pracovnu, pokoj pro hosty, trucovnu a zkrátka trochu místa navíc? Někdy je nejlepším řešením dobře se rozhlédnout po zahradě. Kdo říká, že se tenhle extra obytný prostor nemůže nacházet mimo dům? Stejně to udělali i majitelé malé vilky nedaleko Vídně. Ti zrekonstruovali téměř sto let starý zahradní mini domek, který původně sloužil jako skladiště a prádelna.

Terezie Benoni | 20. 02. 2022

Kouzelná rakouská vilka byla postavena ve třicátých letech jako víkendové sídlo. Má nádhernou atmosféru a je obklopena úžasnou zahradou se starými jabloněmi, ale nenabízí tolik obytného prostoru, kolik by majitelé potřebovali. V zahradě ale stál ještě jeden prázdný domek – malý, starý, dřevěný. Původně sloužil jako úložiště pro všechno možné, také se v něm chovali králíci, ukládalo nářadí a v horní místnosti se vyvářelo a sušilo prádlo. Byl léty sešlý a zanedbaný, ale měl něco do sebe! A tak se v hlavách architektů z vídeňského studia Franz & Sue, které si majitelé k vyřešení jejich problému s místem přizvali, zrodil nápad na jeho citlivou rekonstrukci

Galerie: Pracovna v zahradním domku
Mohlo by se vám líbit

Domek pro návštěvy

Dřevěný dům má přízemí a jedno patro a klasický tvar se sedlovou střechou. Majitelé ho chtěli zbourat, ale architekti ve stavbě ihned viděli velký potenciál. Dům zachovali, nechali jeho krásné vnější dřevěné stěny a střechu porostlou mechem, ale celou jednu čelní stěnu nahradili sklem. Horní patro teď slouží jako pracovna, ve které mají majitelé dost klidu, ale zároveň dokonalý výhled na děti a přehled o tom, co zrovna vyvádějí. Zároveň tu mohou přespávat návštěvy a spodní část nabízí spoustu úložných prostor. V zimě se v domečku netopí, a tak jej majitelé používají jako ochlazovnu po saunování. Pojďte se s námi podívat, jak tohle chytré řešení nedostatku místa vypadá zblízka!

Mohlo by se vám líbit