Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Třicetimetrový byt vyvrací mýty o malém prostoru

Info ikona
Třicetimetrový byt vyvrací mýty o malém prostoru

Myslíte si, že třicet metrů čtverečních je pro pohodlný život málo, je nutné volit jen světlé tóny a měli byste zapomenout na oblíbené dekorace? Zveme vás na návštěvu bytu, kde se majitelé nenechali svázat žádnými pravidly.

Terezie Benoni | 28. 07. 2021

Dům byl postaven v letech 1926-1927 a navrhl jej architekt Ernst Lundberg. Obyvatelé mohou využívat krásný vnitroblok s rostlinami a krytou pergolou. Doba vzniku se samozřejmě promítla i do vzhledu nájemních bytů, který je zde celkem šest. Podíváme se do nejmenšího z nich, jehož obytná plocha 35 metrů čtverečních. Stropy vysoké víc než tři metry přispívají k pocitu, že je byt mnohem větší, stejně jako velká okna s hlubokými okenními rámy. Původní parkety bylo možné zbrousit a jednoduše repasovat.

Galerie: Jednopokojový mini byt
Mohlo by se vám líbit

Bez zbytečného nábytku

Jednopokojovým bytem proběhnete rychle. Ve vstupní hale je potřebný odkládací nábytek, praktická komora a vchod na toaletu. Pokračovat můžete dveřmi vlevo do úzké kuchyně. Díky praktickému uspořádání zde ale nedostatek místa nepocítíte. Hlavní úložné prostory jsou situované do spodních skříněk, zatímco horní mají spíš funkci dekorativní a většinou jsou nahrazeny policemi. V kuchyni se našlo místo i pro menší sklápěcí stolek, tak akorát na kávu. Větší jídelní stůl je v hlavní obytné místnosti, do které můžete zamířit z haly, když se vydáte rovnou za nosem. Zde našla místo velká postel, jídelní stůl, klavír, odkládací stolek a lampa. Z ložnice pak vedou dveře do renovované koupelny. Díky možnosti využít úložné místo ve sklepních prostorách domu nebylo nutné řešit velký nábytek v samotném bytě. Právě proto si zachoval svou vzdušnost a působí mnohem větším dojmem.
 

Mohlo by se vám líbit