Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Trocha Francie, špetka scandi, hodně knih

Info ikona
Trocha Francie, špetka scandi, hodně knih

Dům, jehož dominantou je veliká na míru vyrobená knihovna, najdeme ve městě Iowa City. Kromě toho, že majitelé mají rádi knihy, zamilovali si také tapety a rustikální styl bydlení v kombinaci s praktickým designem.

Terezie Benoni | 13. 09. 2021

Jestli dáváte přednost klasicky řešeným interiérům, budete z tohoto domu nadšení. Ačkoli se dům nachází ve městě Iowa City v centrální části USA, má interiér domu jedinečnou atmosféru. Nejedná se o ryze americký rustikální interiér, najdeme zde prvky skandinávského stylu i špetku voňavé Provence. Co všechny tyto prvky spojuje? Dokonalý pocit domova.

Galerie: Knihovna jako dominanta domu v Iowě
Mohlo by se vám líbit

Náročná rekonstrukce se vyplatila

Historický dům zde stojí už dvě staletí. Před nastěhováním ho museli nynější majitelé důkladně zrekonstruovat. S finální podobou interiéru jim pomohli designéři Chelsie Lee a Andru Padillu z Jessica Helgerson Interior Design, jejichž realizace jsou typické jedinečným stylem s historickým nádechem. Ani tento dům není výjimkou. Klasicky pojatá kuchyň má skříňky ve smetanovém tónu, který doplňuje podlaha z tmavě mořeného dřeva a dřevěný nábytek. V jídelně nechybí veliký stůl, zdobený krb a ikonické švédské tapety značky William Morris nazvané Pimpernel. Na jídelnu navazuje krytá veranda s příjemným posezením. Je zde houpací křeslo, které je pro americký středozápad zcela ikonické. Hlavní dominantou je veliká vestavěná knihovna v obývací části, kterou doplňuje veliká pohovka, na kterou se vejde nejeden čtenář. Menší čtenářský koutek najdeme také v hlavní ložnici. Ložnice jsou v patře domu, stejně jako dvě koupelny. Pečlivě vybrané tlumené tóny sem tam doplní výraznější prvek, důležité jsou v celém domě kvalitní textilie.

Mohlo by se vám líbit