Přejít k hlavnímu obsahu
Inspirace

Z Austrálie do Brodu. Panelový byt mladé rodiny zdobí zážitky z cestování

Info ikona
Eklektické bydlení v panelákovém bytě

Nedostatek prostředků se někdy může proměnit ve výhodu. Když se manželé Jana a Lukáš vrátili po devíti letech z Austrálie, veškeré úspory padly na rekonstrukci panelákového bytu v Havlíčkově Brodě. Na nové vybavení už nezbylo a tak sáhli po skvostech z bazaru, které zkombinovaly s úlovky ze zámoří. České bydlení rázem získalo exotické kouzlo.

Anna Černotová | 4. 04. 2019

Každý z těchto v Austrálii nalezených pokladů má svůj vlastní příběh. „Je v nich kus našeho života. Proto jsme je nechali zabalit a z druhé strany zeměkoule poslat lodí,“ popisuje majitelka. Cizokrajné objevy jako je třeba porcelán od místní výtvarnice nebo soška z Bali se překvapivě dobře spřátelily například s tácem po babičce. Když Jana viděla, jak všechno přirozeně funguje pospolu, nechala zařizování naprosto volný průběh.

Vintage kousky v hlavní roli

„Dnes bych řekla, že náš styl je eklektický, trochu retro a mísí se v něm staré s novým," říká. Svůj podíl na tom mají i lidé, u nichž pracovala - Ital s manželkou z Jižní Ameriky s evropskými kořeny, jejichž kultivovanost a vkus jí doslova učarovala. „Stejně jako oni, i já se teď snažím v našem domově dát prostor kvalitním vintage kouskům, umění a věcem, k nimž mám citový vztah," uzavírá.