Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Pařížský loft v industriálním stylu je plný slunce

Info ikona
Prosvětlený městský byt

Když se město a domov spojí dohromady v jeden celek, vznikne prosvětlený loft s akcentem bohémského stylu a úctou k původním prvkům.

Anna Černotová | 30. 09. 2019

Pařížský loft o rozměru 89 čtverečních metrů rekonstrukci vyloženě nepotřeboval, ale horní patro bylo uzavřené, tmavé a zastiňovalo přízemní prostory. Majitelé Sophie a Fred se proto rozhodli svěřit realizaci nového domova studiu Batiik, které se nebojí originálních řešení, barev a vzorů. Architekti vyzdvihli krásné původní prvky, jako jsou okna v kovových rámech, industriální schodiště nebo ocelové nosníky. Navrhli variabilní úložné prostory a pohráli si s barevnými detaily. Zajímavé je, že byt je plný šikmin a lomených tvarů, a přesto působí harmonicky. 

Galerie: Bohémský loft v Paříži
Mohlo by se vám líbit

Jak vytvořit podobný styl?

Každý nemá dvoupatrový byt v Paříži, ale inspiraci z téhle krásné realizace si vzít můžete. Máte-li bílé stěny a nábytek, nechte na neutrálním základě vyznít pár výrazných kousků, třeba historickou almaru, retro komodu s komiksovým potiskem nebo ikonickou lampu. Myslete také na to, že výhled z okna může být někdy tou nejkrásnější dekorací a může být věčná škoda ho zakrývat záclonami. 

Mohlo by se vám líbit