Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Covid jim zničil podnikání, tak se pustili svépomocí do stavby stylového modulového domku

Info ikona
Covid jim zničil podnikání, tak se pustili svépomocí do stavby stylového modulového domku

„Místo velkolepých plánů a domluvených developerů, jsme se na pozemku, který připomínal zarostlý prales o velikosti 3 000 m², objevili jen my dva. Manžel Ash neuměl tou dobou ani slovo česky a já zase nevěděla absolutně nic o výstavbě čehokoliv,“ vzpomíná Vlaďka. Jak jejich příběh pokračoval?

Terezie Benoni | 14. 07. 2023

Se stavbou Bohemian Homes začali jen chvíli po vypuknutí pandemie na jaře roku 2020. „Náš hlavní příjem z cestovní agentury zaměřené na anglicky mluvící turisty se po startu lockdownu propadl rovnou na nulu,“ vzpomíná Vlaďka na hlavní impulz. Vlaďka a Ash se svým synem Maurim a border colií Benjim žijí na kraji Českého Švýcarska. Vlaďka se zde narodila a díky své úžasné rodině a dobrodružné povaze tu zná každý kout. 10 let cestovala po světě a žila na krásných místech jako Kanada, Kostarika nebo Austrálie. Během jedné z cest po Indii se seznámila se Ashem, který pochází z Himalájí, ale 12 let žil ve Velké Británii, kde i vystudoval strojní inženýrství na Cambridge. „Nápad postavit rekreační středisko, kde bychom nabídli našim hostům oázu klidu, komfortu, kvalitního ubytování a pohody v naprostém soukromí na kraji lesa, přišel chvíli poté, co jsme se s manželem seznámili v Indii. Vše se nám podařilo vybudovat především díky pomoci naší nejužší rodiny. Největší štěstí jsme měli na úžasné kamarády a sousedy. Jejich rady nad zlato nás neustále zachraňovaly a bez jejich vybavené garáže bychom neměli na startu ani kolečko nebo lopatu,“ popisuje náročné začátky. Cílem jejich projektu bylo zkombinovat to nejlepší z východu i západu. „Nic podobného jsme v našem širokém okolí nenašli a po více jak 15 letech života v cizině jsme přesně věděli, jakým směrem se chceme ubírat.“

Galerie: Bohemian Homes na kraji Českého Švýcarska

Vyzkoušené na vlastní kůži

„Lákala nás dřevostavba s moderním designem a velkými prosklenými okny. Ke spolupráci jsme proto přizvali společnost DublDom, jejich nabídka modulových domů byla pro nás jasná volba. Spolupráce s nimi probíhala perfektně a do teď si je můžeme jenom vynachválit. První rodinný dům o celkové velikosti 75 m2 včetně terasy byl postavený za 6 měsíců a složený na pozemku během 4 dnů. Neuvěřitelné,“ pochvaluje si Vlaďka spolupráci. „Stojí na pilotech o výšce až 1,7m nad zemí, ale je plně zateplený včetně krbových kamen a slouží k celoročnímu ubytování. Pojmenovali jsme ho Buddha Home a sami v něm vyzkoušeli bydlet půl roku přes zimní měsíce, abychom vychytali případné mouchy a mohli u toho dokončit další část pozemku.“ Veškeré zemní práce včetně přípojek a terénních úprav si majitelé stavěli svépomocí. „Já jsme tou dobou byla v 6 měsíci těhotenství a měla na starosti veškerou komunikaci s dodavateli a fungovala jako hlavní dovozce materiálu na pozemek. Manžel Ash který pochází z Himalájí odložil obor softwarového inženýrství na háček, nasadil rukavice a dva roky je nesundal. Design interiérů jsem projektovala já a Ash následně vše skládal dohromady. Veškeré dekorace včetně houpacích sítí jsou dovezené ze společných cest po světě, a to především z Bali, Kolumbie, Kostariky a Indie.

Zdroj článku