Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Jeden z nejhezčích renesančních domů na Malé Straně hledá nového majitele, těšit se může na restauraci i útulné byty

Info ikona
Jeden z nejhezčích renesančních domů na Malé Straně hledá nového majitele, těšit se může na restauraci i útulné byty

Středověký měšťanský dům U Malířů na Malé Straně je unikátní budova s renesančními a raně barokními prvky v jednom z nejkrásnějších míst historického jádra Prahy. Nový majitel zde může pohodlně bydlet, nebo obnovit provoz útulné hospůdky.

Terezie Benoni | 9. 02. 2024

Pozdně středověký dům je nemovitou kulturní památkou. Kolem roku 1609 byl přestavěn na pozdně renesanční, mezi léty 1678–1685 pak v raně barokním stylu. Budova je vhodná k renovaci, dva byty jsou po rekonstrukci, restaurace byla zrekonstruována před osmi lety. Interiér je vskutku jedinečný a historie na vás dýchne doslova na každém kroku. K významným architektonickým prvkům patří například renesanční klenbové sklepy nebo fresky z let 1936–37 zachované v interiéru restaurace.

Galerie: Dům U Malířů
Mohlo by se vám líbit

Na nového majitele čeká hospůdka i útulné byty

Reprezentativní nárožní budova má 3 nadzemní a 1 podzemní podlaží. V přízemí a v podzemí je v provozu dlouhodobě fungující restaurace, ve druhém a třetím patře jsou pak celkem 4 byty. Podkroví tvoří otevřený půdní prostor o výměře 84,2 m2. Jedno z nejkrásnějších míst historického jádra Prahy se nachází na Malé Straně v blízkosti Královské cesty, několika upravených veřejně přístupných zahrad, Petřínských sadů či Kampy. V pěším dosahu je Pražský hrad i Staré Město. Celková podlahová plocha 679 m2, pozemek 215 m2.

Mohlo by se vám líbit

Zdroj: Svoboda & Williams, svoboda-williams.com

Zdroj článku