Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Gucci otevřel ve Florencii vlastní stylovou restauraci

Skvělá italská gastronomie v kombinaci s historickým prostředím Florencie a krásným oblečením a doplňky od Gucciho - to je nová Gucci Osteria v centru toskánské metropole.

Eliška Vrbová | 9. 06. 2018

U Gucciho jsme od té doby, co Alessandro Michele převzal roli kreativního ředitele, zvyklí na ledacos. Od rozmanitých potisků, šik kousků a doplňků, které zkrátka musíme mít. Teď ale tento italský módní dům přichází s úplnou novinkou. Ve Florencii otevřel concept store, kde bude kromě luxusních kabelek a oblečení servírovat prvotřídní italské těstoviny. A ne jen tak ledajaké, mluvíme totiž o těstovinách od Michelinskou hvězdou oceněného Massima Bottury ze světově známé restaurace Osteria Francescana v Modeně.

 

Gucci se tedy přidává do restauračního byznysu stejně jako další známí návrháři, jako je Ralph Lauren, Versace, Giorgio Armani nebo Tiffanyho Blue Box Café v New Yorku.

Gucci Osteria má asi padesát míst. Bottura vytvořil pro tuto restauraci zcela nové menu, nechtěl zde vařit stejná jídla jako ve své restauraci v Modeně. Jídelní lístek přizpůsobí florentinskému obyvatelstvu a jeho lásce k módě. V restauraci se budou podávat klasická italská jídla, ale také moderní novinky. Najdete zde třeba Parmigiano Reggiano tortellini, vepřové bochánky nebo houbové risotto.

 

Vedle restaurace je umístěný i obchod se speciálními kousky oblečení navrženými pouze pro toto místo. Vstupenku si můžete koupit za osm euro, přičemž polovina z této částky půjde do fondu na podporu obnovení několika památek ve Florencii. My už se nemůžeme dočkat, až toto skvělé místo snoubící špičkovou módu a gastronomii navštívíme!