Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Slova jako konzervativní, minimalistický či přízemní rovnou zapomeňte a pojďte na návštěvu domova plného drsného rocku

Info ikona
Slova jako konzervativní, minimalistický či přízemní rovnou zapomeňte a pojďte na návštěvu domova plného drsného rocku

Zveme vás na návštěvu britsko-polské domácnosti, kde se hraje podle zcela jiných pravidel. Každá věc je tu ale pečlivě vybraná a má svůj osobitý příběh, kterých si od majitelky Pati můžete vyslechnout desítky.

Terezie Benoni | 1. 02. 2024

Eklektický. To je slovo, kterým popisujeme interiér, kde se mísí styly z různých údobí i míst a jehož uspořádání umí mistrovsky proměnit nevyřízenou kupu papírů v umělecký objekt. Mohlo by se zdát, že domácnost fotografky Pati Robins není výjimkou. Pravdou ale je, že každá věc tu je pečlivě vybraná a má svůj příběh. Vyslechnout jich od Pati můžete desítky a týkají se věcí i lidí. Třeba o tom, jak se po škole rozhodla přestěhovat i s manželem Colinem z Polska do Walesu. Malý pronajatý domek v Cardiffu, kde oba bydlí s dcerou Olivií a dvěma psy, má sice jen 59 metrů čtverečních, využitý je ale do posledního centimetru. Společné prostory jsou v přízemí, v prvním patře se nacházejí ložnice. Toto řešení, dané už stavebně, je zároveň jedinou konzervativní věcí v domě. „Zbožňujeme netradiční a výrazné barevné kombinace a vůbec vše neobvyklé. Náš domov je maximalistický a evokuje rozmarnost rockových hvězd. Myslím, že dokonale vystihuje, kdo doopravdy jsme,“ říká Pati.

 

Galerie: Špetka rocku
Mohlo by se vám líbit

Skvrny přemalovali výraznými barvami

Když se přistěhovali, byl celý interiér vymalovaný v magnóliové, v Británii velmi oblíbené barvě neurčitého odstínu.„Brzy jsme zjistili, že se na stěnách jsou dost nevzhledné skvrny, a hned bylo o důvod víc vymalovat,“ říká Pati. Nejdříve to zkusili s bílou a možná právě tehdy začal příběh, který pokračuje dál i díky nevšednímu blogu. Během času totiž Pati zjistila, že zvládne nejen vymalovat, ale velké množství věcí udělat nebo vyrobit sama. „Na svém blogu se snažím inspirovat i další lidi. Miluji kutilství a náš dům vnímám jako malířské plátno, na němž se můžu vyřádit. Výhodou je, že se nemusím spoléhat na ostatní. Když se odhodláte poprvé vyvrtat díru do zdi, zjistíte, že to až taková věda není. Často všechno vypadá obtížněji, než ve skutečnosti je. A to nemluvím o tom, kolik peněz ušetříme. Sice musím přemýšlet, za co utratím, zároveň mě ale těší pracovat s nízkým rozpočtem a držet se ho. Ze všeho nejdůležitější je ale pocit hrdosti, když dokončím věc, kterou jsem nikdy předtím nedělala. Zkuste to taky!“

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku