Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Barvy moc nemusí, tak sáhli po černobílé klasice a vytvořili zcela nadčasový interiér

Info ikona
Barvy moc nemusí, tak sáhli po černobílé klasice a vytvořili zcela nadčasový interiér

V domě postaveném na konci devatenáctého století navštívíme byt plný denního světla, vkusného moderního i klasického nábytku a praktických řešení. Milovníci dřevěných podlah, kachlových kamen a vysokých stropů, račte dál!

Terezie Benoni | 30. 07. 2023

Jen málo míst ve švédském Göteborgu je spojeno s historií tak silně jako oblast Skanstorget, kde se právě nacházíme. Kořeny této čtvrti sahají až do 17. století a dohlíží na ni kamenná pevnost Skansen Kronan. Právě na tuto kulturní památku mají majitelé výhled z oken svého devadesátimetrového bytu. Klenutá okna obývacího pokoje, kuchyně a jídelny vedou na rušnější stranu, zatímco další do dvou světových stran a do klidného vnitrobloku. Interiér je plný dobových detailů z konce minulého století. Nechybí dva balkony, vysoké štukované stropy, původní prkenné podlahy opatřené bílým voskem a dvoje kachlová kamna.

Galerie: Klasický byt v černobílém kabátku
Mohlo by se vám líbit

Čarování s dispozicemi

Jak to u velkých secesních bytů bývá, i zde si museli majitelé pohrát s dispozicemi. Už dávno nebylo nutné mít tolik oddělených místností, pokoj pro služku a zbytečně moc temných skladovacích prostor. Kuchyň je proto zcela propojená s jídelnou a obývacím pokojem. Při vstupu vás přivítá předsíň s dostatečným úložným prostorem, světle šedé stěny doplňuje dlažba v klasickém vzoru šachovnice. Černobílá kombinace se nachází v hlavním obytném prostoru, kdy klasicky bílé stěny doplňují výraznější kusy nábytku a dekorací. Před čtyřmi lety byla nově zrekonstruovaná koupelna, která stylem koresponduje se zbytkem interiéru. Dvě soukromé ložnice mají dostatek úložných prostor, vlastní šatny, do jedné se vešel i praktický pracovní koutek, druhá má zas balkon vedoucí do klidného dvora.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku