Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Novinky

Dávají druhý život plastu a vyrábí nábytek z odpadu

Info ikona
Nábytek z odpadu

Změna je možná, když se do ní pustíme společně. To je základní idea nové české značky designového nábytku, který je vyrobený z odpadu.

Terezie Benoni | 18. 03. 2021

Značku založila Tereza Suntychová, která se pohybuje v oblasti marketingu, designu a udržitelnosti. „V době, kdy nebylo možné obejmout své blízké, se do Benátek vrátili labutě a z Kathmandu se vytratil smog. Změna je možná, když se do toho pustíme společně,“ tvrdí Tereza, která se s odvahou pustila do výroby udržitelného nábytku a interiérového designu z recyklovaného plastového odpadu. Značka chce upozornit na to, že každé rozhodnutí se počítá. Že třídit opravdu má smysl, nicméně nejlepší odpad je ten, který nikdy nevznikl. PLASTLO vyrábí udržitelný nábytek a interiérový design z recyklovaného plastového odpadu. Misí je vytvářet smysluplné produkty a inspirovat k docenění všech zdrojů, které máme k dispozici. 

Galerie: Nábytek z odpadu
Mohlo by se vám líbit

Úzký vztah inovace s tradicí

„Optikou cirkulárního designu se odpad stává zdrojem. Opět nabývá na hodnotě, navrací se do oběhu a kruh se tak uzavírá. Chceme ukázat, že se ze starého plastu dají vytvořit krásné a užitečné věci,“ říká zakladatelka PLASTLO. „Šetrné nakládání se zdroji je v době ekologické krize naprosto zásadní. Smysluplnou cestou ke změně může být kromě odpovědného spotřebního chování nebo státních regulací také design. Značky, které ukáží, že to jde i jinak, mají potenciál ovlivnit jak své zákazníky a podporovatele, tak i další hráče na trhu. Ohleduplnost k přírodě a ekonomický prospěch totiž mohou fungovat pospolu.“ Značka nabízí odkládací stolky z recyklovaného plastu, ale i interiérový design na míru nebo odřezky desek pro individuální projekty. Desky se vyrábí ze 100% recyklovaného i recyklovatelného plastu. Nohy z ohýbaných kovových trubek odkazují k české tradici funkcionalistického nábytku. Vznikají uprostřed Hostýnských hor ve firmě Kovonax (dříve Slezákovy závody), jejíž historie sahá až do roku 1908. Spojení zpracování odpadu a tradičního řemesla symbolizuje úzký vztah inovace s tradicí. Aby ani kousek nezůstal nazbyt a výrobní cyklus se uzavřel. Udržitelnost se propisuje do všech kroků od materiálů přes výrobu až po obaly produktů.

Mohlo by se vám líbit

www.plastlo.com

www.instagram.com/plastlo