Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Novinky

Jaké trendy v bydlení nás čekají letos na podzim? Připravte se na revoluci!

Podzimní období přináší do světa bydlení a architektury nové trendy, které odrážejí proměny našeho životního stylu a zásadní změny v preferencích. Nejdůležitějším motivem v přetechnizované době bude užší propojení s přírodou, udržitelnost a maximální funkčnost.

Terezie Benoni | 28. 08. 2023

Udržitelnost se stává nezbytným prvkem v každého aspektu života. Ačkoli se nám to špatně poslouchá a raději bychom si stále užívali konzumní bezstarostnost, příroda nám dává stále citelněji najevo, že přišel čas na změnu. Ta ale nemusí být zdaleka tak bolavá, jak by se mohlo na první pohled zdát. Kvantitu totiž vytěsní kvalita, umělé materiály nahradí udržitelné a recyklovatelné kusy. Právě proto budou v interiérech dominovat přírodní materiály, jako je dřevo, kámen a recyklované sklo. Nábytek a dekorativní prvky z řetězců nahrazují výrobky z obnovitelných zdrojů, často nesoucí prvky ruční práce. Ačkoli může být jejich pořizovací cena trochu vyšší, nikdy takové kusy nevyjdou z módy. Do našich domovů si znovu najdou cestu rostliny. Udržitelné zahradničení a vertikální zahrady se stávají stále populárnějšími a vystači si s minimem prostoru. Zahrádku si tak můžete vyčarovat úplně kdekoli.  Architekti a designéři se zaměří především na ekologicky šetrné a energeticky účinné projekty. Konstrukce budov budou především z recyklovaných materiálů a obnovitelných zdrojů, s využitím přirozeného osvětlení a větrání.

Galerie: Co bude trendy v bydlení na podzim 2023
Mohlo by se vám líbit

Nejdůležitější informace o Dnech Marianne 2023

Nejočekávanější nákupní akce roku je tady! Od 15. do 17. září 2023 proběhnou zářijové Dny Marianne, během kterých můžete využít slevy až 60 % do více než 3300 obchodů a e-shopů po celé České a Slovenské republice. Co dalšího jsme si pro vás připravili?
marianne.cz

Flexibilní a multifunkční prostor

Architektura a design interiérů se mění spolu s rostoucí flexibilitou pracovního života. Prostor pro život, který se s ohledem na rostoucí ceny nemovitostí i nájmů zmenšuje, je proto nutné přizpůsobit různým aktivitám. Architekti tak kladou důraz na vytváření multifunkčních zón. Aby zůstal společný prostor co největší a vzdušný, plánují v otevřeném interiéru oddělené zóny pro práci, odpočinek a setkávání. Jednotlivé zóny by se měly jednoduše adaptovat podle aktuální potřeby. Čeká nás proto boom skládacího nábytku, rozkládacích stolů a modulárních sedacích souprav. Zkrátka nábytku, který zajistí variabilitu v každém interiéru. Architekti se orientují i na flexibilní venkovní prostory, které se dají snadno upravit pro odpočinek, práci nebo společenské akce.Podzim letošního roku tak bude plný inovativních řešení, které nás pomohou přenést do nové reality. Středobodem designu bude udržitelnost a flexibilita, které nám pomohou zajistit moderní a pohodlné prostředí pro kvalitní život.

Dny Marianne jsou za dveřmi, využijte slevy pro podzimní refresh!

K září neodmyslitelně patří Dny Marianne a během nich můžete pořídit uvedené designové kousky s výraznými slevami. Velký nákupní svátek letos odstartuje v pátek 15. září a bude pokračovat až do neděle 17. září. Ať už s kamarádkou, dcerou, maminkou nebo partnerem vyrazíte do víru nákupních center, nebo dáte přednost nákupům přes e-shopy, rozhodně nebudete litovat. V letošním roce se můžete těšit na nebývale širokou nabídku slev na elektroniku nebo na Zlaté kupony, tedy nejatraktivnější a nejvýhodnější slevy, které pro vás osobně vybrala redakce Marianne.

SLEVOVÉ KUPONY

Slevové kupony již tradičně najdete v kuponové knížce, která je součástí zářijového vydání časopisu Marianne, Marianne Venkov & styl a Marianne Bydlení. Pokud ale nechcete ztrácet čas a jednotlivé kupony vystřihovat, stáhněte si mobilní aplikaci Dny Marianne, ve které lze kupony taktéž zakoupit. Aplikace Dny Marianne je přehledná a pyšní se mnoha skvělými funkcemi. Například vyhledává nejbližší zapojené obchody ve vašem okolí, díky čemuž vám žádné slevy neutečou. Nezapomeňte ale aplikaci povolit přístup k vaší poloze. Určitě oceníte také snadné a přehledné uspořádání nabídek, možnost vytvořit si vlastní nákupní seznam a dostupnost aktuálních informací.

V kuponové knížce i mobilní aplikaci nepřehlédněte Zlaté kupony. Jedná se o slevové nabídky, které by vašemu nákupnímu oku rozhodně neměly uniknout. Těšte se například na slevy 30 % do obchodu Hamleys či e-shopu orsay.cz.

Zdroj článku

Související články

Novinky
Architektura je služba společnosti a nekonečný vesmír inspirace, říká Vladimír 518 na Karlovarském filmovém festivalu

Architektura je služba společnosti a nekonečný vesmír inspirace, říká Vladimír 518 na Karlovarském filmovém festivalu

Novinky
Minulý režim ovládne plátna kin: Dokument Architektura ČSSR 58–89 Jana Zajíčka a Vladimira 518 bude mít světovou premiéru ve Varech

Minulý režim ovládne plátna kin: Dokument Architektura ČSSR 58–89 Jana Zajíčka a Vladimira 518 bude mít světovou premiéru ve Varech

Dům
Stará chatka se proměnila v luxusní domek a nabízí nečekané pohodlí

Stará chatka se proměnila v luxusní domek a nabízí nečekané pohodlí

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů