Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Novinky

KVÍZ: Které z českých celebrit se rozhodly pořídit si druhý domov v zahraničí?

Zabouchnout dveře za sychravým počasím a odjet z nehostinné české zimy za teplem, se rozhodla řada hvězd. Některé z nich přímořské destinace nadchly natolik, že si zde pořídily nemovitost.

Terezie Benoni | 26. 03. 2024

Investovat do zahraniční nemovitosti je stále častější rada zkušených investorů. Tu se rozhodla poslechnout také řada českých celebrit, které tak spojily příjemné s užitečným a druhé doma mají někde u moře či oceánu. A takových cestovatelů stále přibývá. A jaké země Čechy pro investice lákají? Největší zájem měli loni čeští investoři o Chorvatsko. Nemovitost tam podle statistik realitní kanceláře Rellox, nakoupilo rovnou dvaadvacet procent z nich. Češi se také zamilovali do Španělska, kde je oslovilo pobřeží Costa del Sol a Costa Blanca. Podle webu forbes.cz se mohou investice do zahraničních nemovitostí vyplatit víc než do těch tuzemských, ale je potřeba mít se víc na pozoru. Každá ze zemí má vlastní „pravidla hry“ a můžete zde narazit na řadu omezení, daňových závazků, nebo vysokých rezervačních poplatků. V Itálii se například už při uzavření rezervační smlouvy vyžaduje okolo dvaceti až třiceti procent z kupní ceny, ve Španělsku je to zhruba deset procent. Rozhodně je nutné zjistit si daňové předpisy dané země. Třeba daň z převodu nemovitosti byla u nás zrušena v roce 2020, ale v Chorvatsku činí tři procenta z hodnoty nemovitosti a v Itálii dokonce deset procent. Víte, kdo se z českých hvězd nezalekl a rozhodl se pořídit nemovitost v zahraničí?

Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Poznáte interiéry z oblíbených českých seriálů, které právě běží v televizi?

Na televizní architekty a designéry se mnohdy zapomíná, přitom právě oni mají na svědomí to, že příběhům, které sledujeme na obrazovkách, věříme a chceme je sledovat díl za dílem. Čí práci přiřadíte ke správnému seriálu?
marianne.cz

Rakousko láká poslední roky víc než moře

Alpy se staly novou destinací, kam se lidé rozhodli investovat. V okolních zemích realitní trh v lepším případě stagnoval, ale v turistických oblastech Rakouska ceny nemovitostí v loňském roce rostly. „Pokud trávíte dovolenou či prodloužený víkend v Rakousku a bydlíte v klasickém apartmánu v rámci běžného penzionu, je dost možné, že každý z apartmánů v rámci daného ubytování má jiného vlastníka – domácího či zahraničního investora. Ten má touto formou bezpečně uložené peníze a kromě jejich zhodnocení formou růstu ceny nemovitosti realizuje i každoroční výnosy z pronájmu,” uvádí Tomáš Chrobák ze společnosti SUR REAL Investments, která se prodejem investičních apartmánů v Alpách specializuje.  „Je zjevné, že pozornost zahraničních soukromých investorů se v důsledku klimatických změn přesouvá směrem k rakouským Alpám,” poznamenává Michael Fröhlich, obchodní ředitel developerské firmy Limestone Holding GmbH.

Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Poznáte oblíbený český film podle chalupy či domu? Zjistěte, zda patříte mezi experty na české filmy

Česká republika se může pyšnit nejen bohatou historií a architekturou, ale také skvělou filmovou tvorbou, která se nám nesmazatelně vryla do paměti a doslova zlidověla. Mnoho slavných filmů bylo natočeno na zajímavých místech po celé zemi, a tato místa nyní nabízejí zážitky pro filmové nadšence a turisty. Poznáte alespoň některá z nich?
marianne.cz

Zdroj informací: forbes.cz, www.idnes.cz, realitní kancelář Rellox, Limestone Holding GmbH, SUR REAL Investments

Zdroj článku

Související články

Novinky
KVÍZ: Zjistěte, zda znáte správné názvy barev

KVÍZ: Zjistěte, zda znáte správné názvy barev

Novinky
Známe nejkrásnější interiér loňského roku: Je jím rekonstrukce původně středověkého domu v jádru Kutné Hory

Známe nejkrásnější interiér loňského roku: Je jím rekonstrukce původně středověkého domu v jádru Kutné Hory

Novinky
KVÍZ: Umíte přiřadit hrad k české pohádce?

KVÍZ: Umíte přiřadit hrad k české pohádce?

Novinky
Květnové Marianne Bydlení plné inspirace je právě v prodeji!

Květnové Marianne Bydlení plné inspirace je právě v prodeji!