Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

ve vile o vile - Tugendhat a přednáška Iconic Houses

vila E-1027

Inspirativní prostory vily Tugendhat budou hostit profesora dějin umění Tima Bentona, který zde představí jinou ikonu: vilu E-1027, průkopnické dílo modernismu. Už nahlédnutí do naší galerie ukazuje, že poznat blíže vilu i její autorku Eileen Gray rozhodně stojí za to!

Anna Černotová | 1. 10. 2018

V polovině října proběhne již čtvrtý ročník evropského přednáškového turné „Iconic Houses European Lecture Tour“, v rámci kterého Tim Benton, emeritní profesor dějin umění na Open University, navštíví pět evropských měst včetně brněnské vily Tugendhat s přednáškou o další neméně kultovní vile E-1027 nábytkové designérky Eileen Gray, která stojí na francouzském Azurovém pobřeží. Po dlouhých letech úsilí o obnovení a provoz je mistrovské dílo Eileen Grey opět otevřeno pro veřejnost a od roku 2015 je také členem sítě Iconic Houses. 

Vlastní vilu si postavila v letech 1926–1929 v Roquebrune-Cap-Martin na francouzské riviéře sama architektka a návrhářka Eileen Gray ve spolupráci s francouzským architektem rumunského původu Jeanem Badovicim. 

Vystoupení anglického historika architektury Tima Bentona, organizované v rámci mezinárodní sítě Iconic Houses, se zaměřuje na obnovu nábytku ve vile E-1027 a na různé kontroverze, které ovlivnily způsob, jakým byl dům přijat.
 

Přednáška Vila Eileen Gray E-1027: Obnova a kontroverze bude tlumočena z angličtiny do češtiny a proběhne ve vile Tugendhat v úterý 16. 10. od 18:00 hodin. Vstupenky je potřeba zakoupit předem na Tugendhat.eu.