Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Norské štěstí zvané Koselig

Info ikona
Bydlení ve stylu Koselig

Hygge, Lykke a nyní norské Koselig. Co mají tato pohádková slova společné? Symbolizují rodinnou pohodu a harmonii. A cestou k ní je vytříbený severský design.

Terezie Benoni | 28. 01. 2021

Útulná rodinná atmosféra, společný čas s blízkými a pocit domova. To je lék na dlouhou zimu i sociální izolaci. Řešením, jak z celodenní tmy neupadnout do deprese, je norské slovo Koselig, které v překladu znamená „útulný“.  Je to celý balík drobnějších detailů, které nám pomohou domácnost zařídit tak, abychom zde rádi trávili čas společně. Koselig je cestou k pohodlí, relaxaci a odpočinku. Základními ingrediencemi tohoto životního stylu, který se promítl i do interiérového designu, je dostatek místa k sezení i pro početnou návštěvu, otevřená kuchyň a nekončící pohodlí.

Galerie: Bydlení ve stylu Koselig
Mohlo by se vám líbit

Deskové hry znovu na scéně

Dlouhé večery s rodinou můžeme trávit u televize, společným stolováním nebo hraním deskových her. Ty dokážou rodinu zabavit na dlouhé hodiny. Aby byl zážitek dokonalý, je potřeba mít spoustu polštářů, sedací pufy, deky a huňaté koberce. Interiér zařízený v tomto severském stylu nevybočuje z řady a proto mu dominují přírodní materiály, tlumené tóny a zemité barvy. Nábytek může být minimalistický, ale nesmí mu scházet určité osobité kouzlo. Důležitý je kvalitní textil, kožešiny a také klasická keramika, ze které bude radost jíst domácí jídlo, nebo popíjet horkou čokoládu

Mohlo by se vám líbit