Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Vytvořte si s námi patinované boho dekorace. Postup je víc než snadný!

Info ikona
Vytvořte si patinované boho dekorace

Oblíbili jste si boho styl? Vyrobte si s námi originální vázu, kde nejenže nedokonalosti nevadí, ale jsou dokonce žádoucí!

Terezie Benoni | 25. 01. 2022

Díky jeho nespoutanosti, neotřelosti a blízkosti k přírodě se těší stále větší oblibě. Bohémský styl se promítá nejen do životního stylu a oblékání. V tomto duchu si lze zařídit také celou domácnost – od nábytku až po dekorace, které si navíc můžete sami vyrobit. Právě ruční práce a záměrná nedokonalost jsou totiž boho stylu vlastní! Vyzkoušejte si třeba pomocí barev natřít vázu na květiny metodou patinování. Nespoutaný bohémský styl, který je dnes velmi populární, v sobě nese prvky etna, hippies i folklóru. Své si v něm tak najde téměř každý. Boho styl ctí volnost a přírodu. Dává přednost zemitým barvám, jako jsou hnědá nebo olivová, v kombinaci s bílou, která symbolizuje mír a čistotu. Perfekcionisty duší i tělem si boho styl zřejmě nezíská. Veškeré nedokonalosti totiž tento styl chápe jako přednost! Odmítá naopak náhražky a umělost. Pokud si tedy chcete do domu nebo bytu pořídit autentickou boho dekoraci, uděláte nejlépe, když si ji sami vyrobíte!Vyznavači tohoto stylu také milují patinu. Ta na předmětech vzniká buď přirozeně vlivem opotřebení, nebo si ji můžete na nových dekoracích vytvořit metodou patinování. Ve spolupráci s blogerkou a designérkou Zuzanou Kaščákovou vám poradíme, jak natřít keramickou vázu technikou patinování suchým štětcem.

Budeme potřebovat:

  • plochý štětec
  • hadřík
  • krycí barvy Balakryl UNI v béžovém (S 1002-Y50R) a šedohnědém (S 5010-Y50R) odstínu

 

 

Info ikona
Vytvořte si patinované boho dekorace

Jak na to?

Vázu nejprve očistěte od prachu a všech nečistot. Pak barvu důkladně rozmíchejte. Štětec namáčejte do béžové barvy, ale jen zlehka. Poté ho vždy dobře osušte do připraveného hadříku. Nátěr nanášejte na vázu dlouhými tahy vedenými vždy ve stejném směru kolem dokola. Jakmile první vrstva nátěru dobře zaschne, aplikujte stejným způsobem šedohnědý odstín. Tahy štětcem by měly být dobře patrné, aby vám vznikl požadovaný efekt patiny. Tato ručně patinovaná váza se stane ozdobou každého interiéru. Naaranžovat do ní můžete jak živé květiny, tak suchou trávu, obilí nebo dekorativní větvičky.

 

Galerie: Jak na patinovanou vázu