Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Boho je v poho! Jak si vyrobit za pár korun stylové dekorace ze starých a zašlých kousků?

Oblíbili jste si boho styl? Vyrobte si s námi originální vázu, kde nejenže nedokonalosti nevadí, ale jsou dokonce žádoucí!

Terezie Benoni | 12. 04. 2023

Díky jeho nespoutanosti, neotřelosti a blízkosti k přírodě se těší stále větší oblibě. Bohémský styl se promítá nejen do životního stylu a oblékání. V tomto duchu si lze zařídit také celou domácnost – od nábytku až po dekorace, které si navíc můžete sami vyrobit. Právě ruční práce a záměrná nedokonalost jsou totiž boho stylu vlastní! Vyzkoušejte si třeba pomocí barev natřít vázu na květiny metodou patinování. Nespoutaný bohémský styl, který je dnes velmi populární, v sobě nese prvky etna, hippies i folklóru. Své si v něm tak najde téměř každý. Boho styl ctí volnost a přírodu. Dává přednost zemitým barvám, jako jsou hnědá nebo olivová, v kombinaci s bílou, která symbolizuje mír a čistotu. Perfekcionisty duší i tělem si boho styl zřejmě nezíská. Veškeré nedokonalosti totiž tento styl chápe jako přednost! Odmítá naopak náhražky a umělost. Pokud si tedy chcete do domu nebo bytu pořídit autentickou boho dekoraci, uděláte nejlépe, když si ji sami vyrobíte!Vyznavači tohoto stylu také milují patinu. Ta na předmětech vzniká buď přirozeně vlivem opotřebení, nebo si ji můžete na nových dekoracích vytvořit metodou patinování. Ve spolupráci s blogerkou a designérkou Zuzanou Kaščákovou vám poradíme, jak natřít keramickou vázu technikou patinování suchým štětcem.

Info ikona
Vytvořte si s námi patinované boho dekorace. Postup je víc než snadný!

Budeme potřebovat:

  • plochý štětec
  • hadřík
  • krycí barvy Balakryl UNI v béžovém (S 1002-Y50R) a šedohnědém (S 5010-Y50R) odstínu

Jak na to?

Vázu nejprve očistěte od prachu a všech nečistot. Pak barvu důkladně rozmíchejte. Štětec namáčejte do béžové barvy, ale jen zlehka. Poté ho vždy dobře osušte do připraveného hadříku. Nátěr nanášejte na vázu dlouhými tahy vedenými vždy ve stejném směru kolem dokola. Jakmile první vrstva nátěru dobře zaschne, aplikujte stejným způsobem šedohnědý odstín. Tahy štětcem by měly být dobře patrné, aby vám vznikl požadovaný efekt patiny. Tato ručně patinovaná váza se stane ozdobou každého interiéru. Naaranžovat do ní můžete jak živé květiny, tak suchou trávu, obilí nebo dekorativní větvičky.

Galerie: Refresh domácnosti v boho stylu
Mohlo by se vám líbit

Nejdůležitější informace o Dnech Marianne 2023

Jarní termín Dnů Marianne klepe na dveře! Užijte si od 14. do 16. dubna nákupní svátek a využijte slevy až 50 % do více než 2200 obchodů a e-shopů po celé České a Slovenské republice.
marianne.cz
Mohlo by se vám líbit

Mix skandinávského a boho stylu na padesáti metrech

V třípokojovém bytě najdete všechny současné trendy. Přírodní materiály v kombinaci s betonovou stěrkou, béžové tóny v kontrastu s černou barvou, nebo ryze industriální minimalistické prvky vedle romantických detailů.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Poradna
Nedaří se u vás doma monsterám? Vyrobte si je!

Nedaří se u vás doma monsterám? Vyrobte si je!

Poradna
Zařiďte si na léto svůj venkovní ostrov: Balkon, kde se budete cítit jako na dovolené

Zařiďte si na léto svůj venkovní ostrov: Balkon, kde se budete cítit jako na dovolené

Poradna
Chtěla jsem novou kuchyň, ale měla jsem jen tisícovku: Jak dopadla proměna ve stylu „udělej si sama“

Chtěla jsem novou kuchyň, ale měla jsem jen tisícovku: Jak dopadla proměna ve stylu „udělej si sama“

Poradna
Víkend plný vody: Nasbírejte si dešťovku do zásoby a zásadně ušetřete

Víkend plný vody: Nasbírejte si dešťovku do zásoby a zásadně ušetřete