Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Ze starých punčocháčů a legín vyrobte stylové polštáře

Info ikona
Ze starých punčocháčů a legín vyrobte stylové polštáře

Vdechněte starým věcem nový život. Staré legíny a punčocháče nemusí skončit v koši, dají se z nich vyrobit stylové polštáře. Za jeden večer jich zvládnete vyrobit hned několik.

Terezie Benoni | 31. 03. 2023

Tento polštář využijí děti, větší velikost může posloužit jako variabilní sedátko, nebo jako pelíšek pro vašeho mazlíčka. Záleží na tom, jak moc jej naplníte a jak dlouhé si vyrobíte ruličky na pletení.

Budeme potřebovat:

  • Dvoje legíny nebo punčocháče
  • Nůžky
  • Jehlu
  • Nit
  • Výplň (vatelín, duté vlákno, polyesterové kuličky)
     

Jak na to:

Nejdřív si musíte vyrobit dvě silné ruličky, které budete následně uzlovat. Jestli jste si pro vyrábění našli punčocháče, máte úkol snazší. Stačí je totiž pouze naplnit a na samotném konci sešít, aby náplň nevypadla. Pokud jste si vzali legíny, musíte je rozstřihnout, naplnit a na obou stranách sešít. Jestli se vám zdají příliš široké, můžete je zúžit a sešít. Když k sobě přišijete několik nohavic, budete mít delší ruličky a propletenější uzel. Naplňujte tak akorát, aby se dalo z připraveného materiálu snadno plést. Obě ruličky si dejte na stůl, jednu do kříže. Spodní nohavici přehněte přes vrchní, vezměte tu, kterou jste „přikryli“ a přeložte ji přes další, následuje další nohavice a poslední provlékněte skrz první přehnutou, tím vytvoříte uzel. Pak jednotlivé konce provlékejte dál, dokud nebudete s výsledkem spokojeni. Polštář nakonec otočte na druhou stranu a konce přišijte. A máte hotovo!
 

Info ikona
Ze starých punčocháčů a legín vyrobte stylové polštáře
Mohlo by se vám líbit
Info ikona
Pletené polstare
Mohlo by se vám líbit
Info ikona
Pletené polštáře
Zdroj článku