Nízkorozpočtová proměna obývacího pokoje: Stačilo jen pořídit barvy a štětec
Proměny přinášejí radost nejen majitelům, ale i těm, kteří je tvoří. Naše designérka Pavla Kirschner tentokrát pomáhala s proměnou bytu v Holešovicích.
Sotva by vás napadlo, že se v posledním patře nachází tak úžasný, světlem prostoupený byt s rozlehlou terasou, odkud má člověk Letnou jako na dlani. Tady, ve dva plus jedna, žije přibližně rok a půl mladá kreativní copywriterka Michaela Losekoot se svou labradorkou Simbou. Byt ji prý uchvátil na první pohled. Všechny místnosti jsou průchozí, z ložnice a kuchyně se dá vstoupit na terasu. I když je dům starý a špatně zateplený, Michaela na toto místo nedá dopustit. Byt má obrovskou duši a atmosféru, kvůli které si v zimě klidně obleče svetr navíc. Michaela se s naší designérkou Pavlou Kirschner setkala už jednou, a to v době, kdy žila s přítelem na Petřinách. Díky skvělé zkušenosti proto neváhala a opět poprosila Pavlu, aby jí pomohla se zútulněním jejího nového domova – konkrétně obývacího pokoje, který má sloužit jako společenská místnost a zároveň inspirativní místo k jejímu tvůrčímu zaměstnání. „Pavla se mě na rovinu zeptala, zda mám dost odvahy na to se nechat překvapit. A tak jsem pouze řekla, jaké barvy mám ráda, a ve všem ostatním jsem jí nechala volné ruce. V tomto jsem trochu rozpolcená bytost. Kdybych sama předělávala například ložnici, vymalovala bych nabílo, uprostřed by byla paletová postel, na zemi jedna knížka a to by bylo celé. Přitom mám eklektický styl moc ráda, ale neumím s ním pracovat,“ říká Michaela.
Stolky z bazaru a přetřený nábytek
To, jakou barvou nakonec bude vymalovaný obývák, se dozvěděla až ve chvíli, kdy malíři otevřeli plechovku. Designérka totožným odstínem nechala přetřít i stůl z Ikea a knihovnu. Díky tomu oba kusy nábytku krásně zapluly do prostoru. Nízký rozpočet nedovolil se příliš rozšoupnout, solitéry v podobě odkládacích stolků tak pocházejí z bazaru a doplňky zase z německého obchodu, kde Pavla ráda nakupuje. „Stačilo velmi málo nových věcí, jen vše natřít a napatinovat. To je přesně to, co mám na Pavle ráda, že z téměř nulového rozpočtu dokáže vytěžit maximum. Navíc by mě nikdy nenapadlo takhle kombinovat nábytek a doplňky. Sama jsem v práci kreativec, takže umím ocenit, když má někdo jiný neobvyklý úhel pohledu na věc,“ dodává spokojeně Michaela. V eklektickém obýváku plném barev se jí teď bude tvořit jedna báseň.
TEXT: OLGA PROCHÁZKOVÁ
Galerie: Galerie: Proměna obývacího pokoje
Marianne Talk s herečkou Evou Podzimkovou
Nejčtenější články
Doporučujeme

Proměna kuchyně bez bourání. Starou linku rodina nechtěla vyhodit. Za pár tisíc ji proměnili v úplně nový prostor

Proměna nudné předsíně v žižkovském bytě: Z úzké nudle designový vstup

Rozhodli se změnit centrální prostor a vytvořit krásnější místo pro život

Koupelna pro dvě sestry za 250 tisíc: Z retro nudy vznikl svěží modrý sen plný stylu

Chytrý loft pro nočního tvora: Přes den seriózní kancelář, v noci divoký klub s atmosférou

Ona chtěla vanu, on sprchu: Designérka zvládla vymyslet koupelnu tak, aby se vešly obě

Mladá žena udělala z vlhkého plesnivého karavanu z bazaru dokonalý mobilní domov: Za jeho cenu neseženete ani nájem v Praze

Vladimír Polívka otevřeně o domově, jídle i své nové kuchyni: „Vařím pro Magdičku. Musí to být dokonalé.“

Fascinující proměna: Z venkovské „italské romance“ zpět k měšťanskému šarmu první republiky

Proměna pokoje pro tři princezny: Podívejte se, jak architektka vykouzlila dětský ráj na 20 m²
Mohlo by se vám líbit

Domácí knedlíky snadno a rychle: Trik Honzy Punčocháře hned na tři druhy z jednoho těsta









