Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Přízemí v rodinném domě u Jablonce nad Nisou se po patnácti letech dočkalo proměny

Info ikona
Přízemí v rodinném domě u Jablonce nad Nisou se po patnácti letech dočkalo proměny

Majitelé zde bydlí více jak patnáct let. Jak běžel čas, tak se po čtrnácti letech rozhodli postupně změnit celé přízemí od šatny, vstupu až po halu – obývací pokoj. Skoro rok trvalo doladit prostor tak, aby zde bylo rodině dobře.

Terezie Benoni | 15. 02. 2024

Před šestnácti lety vznikla myšlenka tohoto rodinného domu. Domek byl postaven dle původního architektonického plánu, jehož architektem je Zdeněk Daniel. „Majitelé zde bydlí více jak patnáct let. Jak běžel čas, tak se po čtrnácti letech rozhodli postupně změnit celé přízemí od šatny, vstupu až po halu – obývací pokoj. Skoro rok trvalo doladit prostor tak, aby zde bylo rodině dobře,“ popisuje architekt. „Na redesignu jsme pracovali skoro rok, a bylo to snad těžší, než vymýšlet úplně nový prostor, postupně se vše doladilo a vznikl opět příjemný prostor pro rodinný pobyt. Takže jsem se jako autor vrátil na místo činu po patnácti letech.“

Galerie: Proměna přízemí v rodinném domě
Mohlo by se vám líbit

Slovenský dům prošel rozsáhlou rekonstrukcí a proměnil se v romantické sídlo

Ideální bydlení pro milovníky všeho francouzského, romantického a vintage. Ale ještě nedávno tomu tak nebylo. Klasický dům postavený v 70. letech byl zcela nevyhovující a potřeboval rozsáhlou rekonstrukci.
marianne.cz

Změna po patnácti letech

Majitelé s autorem projektu konzultovali kompletně veškeré kroky jak v barevném, tak tvarovém řešení. „Interiér doplňují i umělecká díla, obrazy jsou od autora prostor a mají svoji vlastní filozofii, svůj příběh. Jako celé prostory, které ku spokojenosti majitelů, fungují již patnáct let,“ doplňuje architekt Zdeněk Daniel.

Soutěž Interiér roku

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty a interiérovými designéry. S nejzajímavějšími účastníky vás postupně seznamujeme na našich stránkách. Mediálním partnerem soutěže je Marianne bydlení.

Autoři interiérů realizovaných v roce 2023 se mohou do devátého ročníku soutěže hlásit už nyní, a to až do 28. února 2024. Vítězné interiéry budou oceněny 14. května 2024 v pražském Centru současného umění DOX.

Mohlo by se vám líbit

Byt, který vás okouzlí svým otevřeným půdorysem a moderním švédským designem! Podívejte

Čtyřicetimetrový byt je sice malý půdorysem, ale díky světlým barvám a velkým oknům je vzdušný a harmonický. Navíc je možné z něj přímo vejít na dřevěnou terasu v klidném vnitrobloku, která je jako stvořená pro letní party.
marianne.cz
Zdroj článku