Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Levná, ale ne laciná proměna nájemního bytu

Info ikona
Proměna kuchyně a obýváku

Honza Beránek bydlí v nájemním bytě, který si přál co nejlevněji zabydlet. Podívejte se, jak velkých změn se dá dosáhnout i i za málo peněz, když se zaměříte hlavně na nápaditou výmalbu a chytře vybraný nábytek a doplňky.

Zuzana Veselá | 30. 11. 2023

Honza Beránek se nastěhoval do bytu, který mu přenechala jeho blízká kamarádka. Nějaký čas to bylo více méně provizorní bydlení, protože se nevědělo, zda bylo odstěhování definitivní. Teprve asi po půl roce se Honza mohl konečně pustit do zvelebování teď už svého 2 + kk. „Byl to v podstatě holobyt. Měl jsem tu jen postel, stojan na oblečení, béžovou pohovku a kuchyňskou linku. Působilo to hodně studeně. Těšil jsem se, až si budu moct byt zařídit po svém. I když pracuju v kreativním oboru, se zařizováním jsem potřeboval poradit. Jsem rád, že mi s tím pomohla interiérová designérka Janka Murínová, díky které se tohle místo stalo konečně domovem,“ pochvaluje si Honza. Zásadní pro něj bylo neutratit moc peněz za rekonstrukci bytu, který si jen pronajímá. Zároveň ale chtěl změnit staré linoleum, po kterém šlapaly ještě botasky a jarmilky. 

Galerie: Barevná proměna nájemního bytu
Mohlo by se vám líbit

Promyšlená kombinace barev

Janka vybrala krásný koberec z limitované kolekce od Ikea s moderním kostkovaným vzorem, který je do pánského bytu jako dělaný. A jak je jejím zvykem, místnost, která je současně kuchyní, obývákem i koupelnou, ozvláštnila nápaditou výmalbou. Barvou například namalovala čelo za akumulačkami, které budou za teplých měsíců sloužit jako sezonní posezení pro návštěvy. Stejným odstínem naznačila také strop nad vestavěnou a svrchu otevřenou koupelnou. Barevně se proměnil i koutek s kuchyňskou linkou. Červená dvířka přímo vybízela k tomu, aby kachle a část stěny dostaly stejný zářivý odstín. Tím se kout pohledově vymezil od zbytku místnosti a dnes působí jako samostatná zóna. „Co se barev týče, chtěli jsme, aby kuchyň byla hodně výrazná a obývací část spíš klidová, decentní. Kombinace šedé, černé a okrové na doplňcích i nábytku působí elegantně, a přitom ani trochu nenudí. Teplo domova jsme sem vnesli i pomocí dlouhých závěsů a také kruhového lustru, jehož černozlatý širm vyzařuje příjemné hřejivé světlo," uzavírá Janka.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku