Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Na co si dát pozor při výběru bezpečnostních dveří?

Opravdu kvalitní dveře musí mít nejen certifikát z českých zkušeben dle evropských norem, ale i výrobu kontrolovanou certifikačním úřadem. Foto: Next

Nejsou dveře jako dveře a dvojnásob to platí u dveří bezpečnostních. Pokud chcete účinně chránit své domovy, majetek i zdraví, vybírejte pečlivě. Poradíme vám, na co si dát pozor.

Promotion | 21. 05. 2019

Zjistěte si skutečného výrobce a zemi původu

Každý měsíc instalujeme bezpečnostní dveře Next místo řady vykradených nekvalitních dveří, které se jako bezpečnostní dveře bohužel jen tvářily. Nejčastěji se jedná o lehké plechové dveře dovezené z Polska nebo Číny. Ve své zemi původu se prodávají za zlomek ceny, za kterou jsou nabízeny na českém trhu. A o reálné bezpečnosti se většinou mluvit nedá. Certifikáty jsou často neplatné, falešné či propadlé. Oblíbeným trikem je, že dostanete certifikát k jinému typu dveří.

Překonat nekvalitní dveře trvá profesionálovi jen malou chvilku. Foto: Next

Překonat nekvalitní dveře trvá profesionálovi jen malou chvilku. Foto: Next

Obstojí jen dveře s platnými certifikáty pro Českou republiku

Opravdu kvalitní produkt musí mít nejen certifikát z českých zkušeben dle evropských norem, ale i výrobu kontrolovanou certifikačním úřadem. Jinak totiž nemáte žádnou jistotu, jestli firma vyrobila a dodala vám výrobek, který je na daném certifikátu. Bez platných certifikátů nemáte jistotu, že se k vám zloději nedostanou, navíc v případě vloupání vám může pojišťovna odmítnout plnění.

Opravdu kvalitní dveře musí mít nejen certifikát z českých zkušeben dle evropských norem, ale i výrobu kontrolovanou certifikačním úřadem. Odolají nejen zlodějům, ale i požáru. Foto: Next

Opravdu kvalitní dveře musí mít certifikát z českých zkušeben dle evropských norem. Odolají nejen zlodějům, ale i požáru. Foto: Next

Všechny NEXTY certifikujeme

Pokud vybíráte z několika dodavatelů, ověřte si existenci certifikátů akreditované zkušebny zde. Podívejte se, jak probíhají testy bezpečnostních dveří a jak je snadné překonat dveře standardní.         

Prořezat se skrze bezpečnostní dveře NEXT? Tak to asi nepůjde...

Smutná praxe

Nenechte se podvádět předraženými nekvalitními výrobky. Dávejte pozor i na certifikáty pro vložky a kování, které ke dveřím dostanete. Měly by být ve stejné bezpečnostní třídě. Rovněž nekvalitní montáž může zcela znehodnotit bezpečnost produktu. Bezpečnostní dveře určitě nikdy nekupujte ani nevylepšujte u podomních obchodníků.

Podívejte se, jak málo stačí, aby se k vám zloděj prosekal sekyrkou. A jak si (ne)poradil s bezpečnostními dveřmi Next.