Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Přechytračte zloděje. Pořiďte si bezpečnostní dveře!

Přechytračte zloděje. Pořiďte si bezpečnostní dveře!

Vyšperkovali jste si svůj byt přesně podle vašeho přání a rádi se tam vracíte? Každý má svůj domov jako soukromou oázu, kde má klid od okolního světa. Co když se ale jednou vrátíte a byt bude vzhůru nohama? Pak budete pozdě litovat a shánět kvalitní bezpečnostní dveře.

Promotion | 25. 10. 2019

Nejvíce ohrožené jsou byty v panelových domech, které majitelé nechávají s původními dveřmi, často staršími i dvaceti let. Takové dveře zkušený zloděj překoná během několika vteřin. Jen za letošní červenec bylo nahlášeno 1204 vloupání do bytů a pouhých 19 % případů bylo objasněno. Průměrně je tak dopaden jen jeden zloděj z pěti. V loňském roce přesahovaly škody po vloupání do domácností částku 327 milionů korun. Ale ani dopadení zloděje není zárukou navrácení peněz.

Zloději vždy raději volí cestu nejmenšího odporu

Majitelé bytů, kteří nemají žádné zabezpečení domácnosti, by se měli mít na pozoru nejvíce. Bytaři se samozřejmě vždy raději vloupají tam, kde narazí na obyčejné dveře s obyčejným zámkem. Rozlousknutí takového oříšku je pro ně snadné. Zloděje nejvíce odradíte bezpečnostními dveřmi. Podle průzkumu ČSOB Pojišťovny však má bezpečnostní dveře pouze 40 % domácností. „Obecně platí, že pokud je byt či dům zabezpečen vchodovými dveřmi minimálně ve III., lépe však ve IV. bezpečnostní třídě s kováním ve stejné bezpečnostní třídě, je do takové nemovitosti téměř nemožné se vloupat. Obdobně je pak potřeba nahlížet na zabezpečení prosklených částí bytu či domu v přízemí. Ty lze chránit bezpečnostními skly, foliemi nebo mřížemi,“ doporučuje Jaroslav Pecka, odborník na zabezpečení z firmy Next, českého výrobce bezpečnostních dveří s třicetiletou tradicí.

Přechytračte zloděje. Pořiďte si bezpečnostní dveře!

Bezpečnostní dveře si můžete nechat vyrobit v libovolném designu, povrchovém provedení i barvě.

Jak pořídit bezpečnostní dveře, na které se můžete spolehnout?

Při výběru bezpečnostních dveří věnujte pozornost nejprve volbě vhodného dodavatele. Hledejte zavedenou firmu, ideálně českou, která celé bezpečnostní dveře vyrábí u nás a nedováží je ze sériové výroby. Dveře by měly být na míru a důležité jsou především platné české certifikáty – bezpečnostní, protipožární a protihlukový nebo termoizolační.

Obstojí jen dveře s platnými certifikáty pro Českou republiku

Opravdu kvalitní produkt musí mít nejen certifikát z českých zkušeben dle evropských norem, ale i výrobu kontrolovanou certifikačním úřadem. Jinak totiž nemáte žádnou jistotu, jestli vám firma vyrobila a dodala výrobek, který je na daném certifikátu. Bez platných certifikátů nemáte jistotu, že se k vám zloději nedostanou, navíc v případě vloupání vám může pojišťovna odmítnout plnění. Také vložky a kování by měly mít certifikovány ve stejné bezpečnostní třídě. Certifikovány jsou všechny bezpečnostní dveře firmy Next. „Pečlivě sledujeme statistiky a způsoby vykrádání, a pokud budete mít Nexty, máte 2000x menší pravděpodobnost, že vás vykradou než váš soused bez nich,“ uzavírá Jaroslav Pecka. 

 Pokud máte bezpečnostní dveře Next, máte podle statistik 2000x menší pravděpodobnost, že vás vykradou než váš soused bez nich!

Pokud máte bezpečnostní dveře Next, máte podle statistik 2000x menší pravděpodobnost, že vás vykradou než váš soused bez nich!

Servis, na který se můžete spolehnout

Firma Next si zakládá také na svých službách a lidském přístupu ke každému ze svých zákazníků. Zdarma k vám pošle konzultačního technika, který vám přímo na místě doporučí vhodný typ a připraví poptávku tak, aby vaše budoucí dveře měly všechny požadované vlastnosti. Pomůže vám zvolit také příslušenství – kování a vložku, případně doplňky jako kukátko. Do dvou měsíců od schválení nabídky u vás budou montéři a bezpečnostní dveře profesionálně namontují. Samozřejmostí je záruční a pozáruční servis a k dispozici máte 24 hodin denně zámečnickou pohotovost.

Více informací najdete na www.next.cz.