Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Neplýtvejte pracími prostředky. Pračka vám s tím pomůže!

Když máte dobrou pračku, stačí jednou za čas naplnit zásobník. O ideální dávkování se už postarají speciální čidla.

Proč je tak důležité správné množství pracího prostředku? Pokud ho používáte málo, škodí to prádlu i pračce. Bílé oblečení postupně šedne, barevné ztrácí sytost, skvrny se úplně nevyperou a nečistoty se do prádla zapírají. To může způsobit zabarvení a zápach. Ale ani opak není řešením. Proč?

Promotion | 19. 02. 2019

Používat více pracího prostředku také není řešením. Nadměrná dávka totiž vytvoří příliš mnoho pěny, prádlo je třeba více máchat a zvyšuje se spotřeba vody. Zaplatíte zbytečně moc za vodu i za prací prostředky a navíc zatěžujete životní prostředí. Na prádle většinou zůstávají zbytky pracího prostředku, což může vyvolat alergie a různé kožní reakce. Na tmavém oblečení mohou být zbytky pracího prostředku dokonce vidět.

Pračky Bosch s funkcí i-DOS™ díky inteligentnímu dávkování spotřebují až o 7 100* litrů vody za rok méně.

Co s tím? Nechte dávkování na pračce. Moderní pračky Bosch s funkcí i-DOS™ si umí samy dávkovat prací prostředek dle aktuální potřeby, a to na mililitr přesně. Stačí naplnit zásobník. Integrovaná čidla rozpoznají druh látky, množství prádla v bubnu i stupeň jeho znečištění. Podle toho a nastavené tvrdosti vody pračka automaticky přizpůsobí dávku pracího prostředku. Zásobník vydrží na přibližně 20 cyklů praní, po které se nemusíte vůbec o nic starat. Jednoduše vložíte prádlo do bubnu, spustíte program a můžete jít odpočívat. Pračka se postará o vynikající výsledky a ještě vám ušetří peníze – díky automatickému dávkování pracího prostředku i-DOS™ můžete totiž ušetřit až 30 % detergentů! Navíc pračka spotřebuje až o 7 100 litrů vody za rok méně.* Šetříte tak nejen svoji peněženku ale i životní prostředí.

Pračka Bosch

Stačí naplnit zásobník a pračka Bosch s funkcí i-DOS™ dalších zhruba 20 cyklů dávkuje prací prostředek sama. 

Pračky Bosch jsou navíc velmi tiché a nabízejí spoustu užitečných funkcí. Pokud například po spuštění programu najdete nějaké zapomenuté prádlo, můžete běžící cyklus díky funkci Reload zastavit, otevřít dvířka pračky a chybějící prádlo přidat. Funkce VarioPerfect™ zase umožňuje přizpůsobit program vašemu životnímu stylu – buď ho urychlit a vyprat prádlo za kratší dobu, nebo vyprat s významnou úsporou energie až 50 %. Je jen na vás, zda preferujete rychlost nebo úspory. 

Více na www.bosch-home.cz. 

* Průměrná spotřeba při 220 cyklech praní za rok. Zdroj: wfk, Institute for Applied Research, Study Report 5132/10.