Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Ponožky v sandálech jsou hit!

Info ikona

To, co bylo ještě donedávna považováno za jedno z největších módních faux pas, na přehlídkových molech se objevilo již před pěti lety a pro český národ je jedním z nejspolehlivějších poznávacích znamení, se nyní stává opět žhavým módním trendem. Ponožky v sandálech a lodičkách jsou módním hitem! Položili Češi základ světovým módním trendům?

Ponožky v sandálech, či podkolenky v lodičkách jsou zpět. Podle blogerů i módních odborníků jsou jednoznačně hitem šatníku. Takže pokud chcete být letos cool, vytáhněte ponožky pěkně nad kotníky, obujte sandále, či lodičky a vyrazte do ulic.

Ve 20. letech minulého století bylo nošení ponožek v sandálech poměrně běžné. Sandály sloužily jako lehká turistická obuv a ponožka chránila kůži před škrábanci a prachem. Dodnes je nosí zhruba každý desátý Čech.

2 Zdroj ZOOT.czS čím je sladit?
Klíčový je styling. Je důležité, aby záměr vypadat extravagantně byl na první pohled znát, proto se nebojte kombinovat divoké vzory, výraznější barvy, 3D potisky nebo krajkové lemy. Pokud příliš neholdujete barvám, ale tenhle trend se vám přesto zalíbil, můžete do sandálů dát třeba ponožky s mramorovým vzorem.

Síla návrhářů
Trend ponožek v sandálech vyšel z dílen módních expertů a světových návrhářů. Poprvé to bylo vidět na přehlídce pánské módy od návrhářky Miuccii Prady a diktovala je již na sezonu jaro/léto 2007. Okamžitě ji s podobným trendem následovaly i některé módní časopisy. Dior prosazoval podkolenky v lodičkách na vysokých podpatcích, stejně jako později  Karl Lagerfeld a Chanel. V roce 2012 díky kolekcím značek Louis Vuitton a Versace se ponožky na mole dostaly do povědomí široké veřejnosti.

Zboří ponožky v sandálech zažité módní vzorce podobně jako tvrzení, že odlišné vzory a potisky nejsou dohromady?