Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rodina a děti

Dopřejte dětem svobodný pohyb. Ať můžou bez zábran vyběhnout do života!

Info ikona
spokojené dítě

Oblíbený plyšák, dečka, lahev na pití, nebo třeba technika usínání. Naši nejmenší mají rádi pravidelný režim a rutinu. Dopřejme jim vše tak, aby si užívali každý den, mohli co nejlépe odstartovat ve svém největším závodě jménem život, učit se a cítit se v pohodě a v bezpečí. Protože rčení „spokojená máma, spokojené dítě“ lze i otočit. Když naše dítě bude v pohodě, bude dobře i nám.

Promotion | 29. 05. 2024

A ke spokojenosti našich nejmenších šampionů přispívá mimo jiné co? Přece kvalitní plenka! Udrží potomka v suchu a v pohodě a umožní mu užívat si závody, které život nabízí. Existují dokonce studie a průzkumy, podle kterých mají plenky vliv na aktivitu dítěte, jeho správný vývoj a růst. Víte proč?

Miminka přece potřebují k procvičování nových dovedností jednak dostatek sil, jednak ničím nerušené prostředí. A špatně vybraná plena jim může překonávání rekordů pořádně znepříjemnit. Když je plenka škrtí nebo jim nesedí, špatně se jim chodí, častěji padají a musejí znovu a znovu zpátky do startovacích bloků. A když plena dokonce proteče, nestojí tenhle závod za nic.

Info ikona
spokojené dítě

Kouzelná kapsa…

Jaká by tedy měla být ideální plenka? Pohodlná, aby nebránila volnému pohybu, ale také s vysokou ochranou proti protečení. Plenkové kalhotky Pampers Pants malým závodníkům vrátí chuť a sílu do každé nové disciplíny, kterou mají před sebou. Chrání dokonce třikrát, navrženy byly kalhotky tak, aby se v nich děti mohly svobodně hýbat přesně tak, jak potřebují.

Dvojité manžety na nohavičkách, 360˚ fit přiléhavý pas a superabsorpční jádro - tohle všechno našim nejmenším dopřejí. Velkou vychytávkou je kapsa Stop & Protect, která je umístěna v zadní části plenky a brání možnému protečení a prosáknutí tekutin mimo plenku.

Pohyb rozvíjí řeč i paměť

Je jedno, jaký způsob pohybu dítě zvolí – může se kutálet, plazit, šoupat zadečkem, posilovat přitahováním k nábytku nebo už být o level dál a běhat jako Zátopek. Při tom všem objevuje vše nové a rozvíjí si řeč, paměť a pozornost.

Info ikona
spokojené dítě

Samozřejmě, každé dítě je jiné a srovnávání dovedností nemá smysl. Vědci nicméně tvrdí, že čím dříve se dítě postaví a vyrazí na svoji životní trasu, tím lepší to je pro jeho budoucí vývoj. Dokonce ti z nás, kteří udělali své první krůčky opravdu brzy, mají údajně ve třiceti letech lepší kognitivní schopnosti.

A pro zajímavost, batole staré 12 až 19 měsíců ujde denně asi dva tisíce kroků denně, urazí tím vzdálenost 701 metrů a přibližně 17krát za hodinu spadne! No není tohle sportovní výkon, který by si zasloužil pořádnou dávku podpory a nakonec zlatou medaili?

Info ikona
spokojené dítě