Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rodina a děti

Udělejte z péče o pokožku dětí hru: Při koupeli i po ní

Info ikona
detská koupel

Udržovat děti v čistotě je někdy úkol pro bystrého akrobata s kouzelníkem v jednom. Ale supermáma si vždy ví rady. Stačí několik tipů a nejen oblečení, ale také pokožka dětí budou jako ze škatulky. Navíc správnou péčí budujete u dětí návyky, které je budou provázet po celý život. Odměnou vám bude nejen zdraví jejich pokožky.

Promotion | 9. 05. 2023
Měření

Přestože na to totiž někdy zapomínáme, pokožka není jen naší chloubou a ozdobou, ale především naší ochrannou bariérou před okolním světem. Je to náš největší orgán a je mimořádně důležitý pro celkové fungování organismu. Ochrana před slunečními paprsky, očista i výživa pokožky by proto měly být samozřejmostí nejen u dospělých, ale hlavně u dětí.

Dětská pokožka je obvykle jemná a neustále se vyvíjí. Děťátko se o ni přirozeně neumí samo důkladně postarat. Děti jsou navíc často mimořádně aktivní, a tak je jejich pokožka přirozeně o to více namáhána, vystavena špíně a prachu. Je zbytečné se nad něčím takovým pozastavovat nebo zlobit. Raději napusťte vanu plnou voňavých bublinek a dopřejte malým rošťákům očistnou zábavu.

Krok 1: Koupel = výprava do neznáma

Při mytí dětské pokožky používejte výhradně šetrnou dětskou kosmetiku. Kvalitní dětská mýdla a pěny do koupele jsou bez vůně, barviv a podezřelých chemikálií. Proto dětskou pokožku nevysušují a neriskujete tak podráždění, zarudnutí či dokonce vznik vyrážek. Dobrým příkladem je kosmetika SauBär, která má v nabídce také řadu produktů Ultra Sensitive pro extra citlivou pokožku náchylnou k alergiím.

Info ikona
koupání dětí

Přestože se najdou výjimky, koupel je obvykle tou částí očistného rituálu, který děti snášejí nejlépe. Možná proto, že jim pobyt v teplé vodě připomíná pobyt v maminčine bříšku. U těch, kteří se vaně obloukem vyhýbají, je dobré spojit pobyt ve vaně se hrou. Udělejte z koupání dobrodružnou výpravu a nechte své potomky zachraňovat z vany různé hračky. Zajímavou alternativou může být také společné vytváření příběhů a pohádek, do kterého děťátko aktivně zapojíte a zaměstnáte tak jeho mysl. Koupání se díky tomu promění v zábavu pro všechny zúčastněné.

Jen dejte v takovém případě pozor, abyste to s očistou nepřehnali. Pobyt v teplé lázni by neměl přesáhnout 15 minut, aby se citlivá detská pokožka příliš nevysušila. Naštěstí produkty SauBär obsahují také panthenol, který pokožku před vysušením chrání. Vyzkoušet můžete také praktické doplňky pro koupání – například mycí houbu ve tvaru zvířátka, nebo koupací žínku s maňáskem.

Info ikona
detská pěna do koupele

Krok 2: Mytí vlásků = zábavná pěnová čepice

I u dětí, které koupání milují, může v případě mytí vlásků nastat problém a mohou začít plakat. Už malé děti mohou mít jistou obavu z ponoření se do vody. Také látky obsažené ve vlasové kosmetice jsou často pro citlivé dětské oči dráždivé. Pozornost je proto třeba věnovat jak technice mytí vlasů, tak výběru vhodného dětského šamponu.

Pokud má dítě opravdu velký strach z vody na obličeji, zvolte raději mytí vlásků v záklonu a proudu vody ze sprchy na obličej se důsledně vyhýbejte. Kosmetiku vybírejte tak, aby byla jemná k pokožce a vlasům a nedráždila oči. Na pomoc můžete opět k veselému medvědovi – SauBär sprchový gel a šampón 2 v 1 je obzvláště šetrný k dětským vláskům a vlasové pokožce. Po umytí zůstávají vlásky hebké, voňavé a díky hydratačnímu složení s provitaminem B5 se snadno rozčesávají kartáčem i hřebenem.

Krok 3: Osušení = maskovací manévry

Zatímco koupání snáší většina dětí dobře, s utíráním a sušením to už je docela jiný příběh. Mnoho dětí by se po vaně nejraději rovnou pustilo do další hry, a velmi těžko se jim vysvětluje, že jejich očistný rituál vytažením zátky z vany rozhodně nekončí. Zkuste sušení zakomponovat do příběhu jako jeho pokračování. Pokud jste ve vaně podnikali námořní výpravu, ať je sušení jejím pokračováním, kdy je na břehu neznámého ostrova dobré maskovat se před možným neprobádaným nebezpečím a osuška je tím nejlepším spojencem.

Info ikona
koupání dětí

Abyste osušení děťátku co nejvíce zpříjemnili, vybírejte opravdu hebké osušky. Perte je ideálně v jemném pracím prostředku a vynechejte aviváž. V opačném případě nebudou dobře sát vodu a vy budete mít tendenci dětskou pokožku příliš drhnout. Lepší však je jen jemné přikládání a zavinutí.

Krok 4: Hydratace = zázračný ochranný film

Po každém koupání se ujistěte, že jste na tělo dítěte nanesli trochu dětského oleje, aby bylo vždy hladké a jemné. Můžete sáhnout buď po neparfémovaných olejích a krémech, nebo použijte přírodní alternativy, jako například mandlový olej.

Bonus od medvídka: Vlhčené utěrky, antibakteriální gel a jiné vychytávky

Dětská kosmetika SauBär myslí na všechny situace. Kromě přípravků a pomůcek ke koupání dětí v její nabídce naleznete i další užitečné drobnosti. Například jemné papírové kapesníčky pro nejmenší nosíky s veselými motivy, vlhčený toaletní papír, dětský antibakteriální gel, či více druhů dětských tekutých mýdel, se kterými budou i ručičky těch nejmenších vždy čisté a chráněné před bakteriemi a viry.

Info ikona
detská koymetika Saubär

Zábavné motivy na přípravcích zároveň zpestří každé mytí rukou. Vyzkoušejte hravé mycí produkty a rozmazlujte citlivou pokožku malých medvídků s kosmetikou SauBär – vaše dítě i vy budete nadšeni!