Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

10 nejbarevnějších měst na světě, která stojí za to vidět

Jsou místa, která jsou krásná už na první pohled. Hýří barvami a vypadají jako z pohádky. Nabízíme vám pohled na deset z nich. Co říkáte, jsou opravdu nej? Nebo znáte i jiná města, která jsou takhle krásně vybarvená?

Redakce Marianne | 11. 04. 2014


Vernazza a Manarola, Cinque Terre, Itálie

vernazza_cinque_terre_italy

Cinque Terre je část pobřeží na italské Riviéře. Cinque Terre znamená ‚pět zemí‘ a skládá se z pěti vesnic: Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore. Pobřeží s obcemi a okolními kopci jsou součástí národního parku Cinque Terre, který je zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO.

Burano Island, Itálie

Burano_Island_Italy

Burano je ostrov v severní Itálii. Mimo jiné ho proslavily krajky a pestrobarevné domy.

La Boca, Buenos Aires, Argentina

la_boca_buenos_aires

La Boca se nachází v sousedství Buenos Aires. Je oblíbenou destinací pro turisty, kteří jezdí do Argentiny, s barevnými domy a ulicemi jen pro pěší. Mezi sportovními fanoušky je toto městečko proslulé díky fotbalovému klubu Boca Juniors.

Bo-Kaap, Kapské Město, Jihoafrická republika

Cape_Town_Bo_Kaap_1

Bo-Kaap je součást Kapského Města, dříve známá jako Malay Quarter. Je to tradičně multikulturní oblast s bohatou historií, která se nachází ve svazích Signa Hill. Toto místo je vyhledávané díky svým romantickým ulicím a barevným domům.

Bristol, Anglie, jihozápadní Anglie

Bristol_England

Bristol má odhadem asi 433 000 obyvatel, takže je šestým nejlidnatějším městem v Anglii. A má takhle hezky barevné domy.

Wroclaw, Polsko

Wrocaw_poland-1024x768

Toto polské město leží v západní části Polska, má více než 630 000 obyvatel, a je tak čtvrtým nejlidnatějším v Polsku.

Longyearbyen, Svalbard, Norsko

Longyearbyen_colourful_homes_1

Longyearbyen je největší osada v Svalbardu, což je souostroví v Severním ledovém oceánu. Jde o nejsevernější část Norska. Město má přes dva tisíce obyvatel a je známé hlavě pro své barevné domy.

Willemstad, Curacao, Karibik

Willemstad_harbor-1024x768

Willemstad je hlavní město Curaçaa, ostrova v jižním Karibském moři. Co mu říkáte?

Menton, Provence, Alpes-Côte d’Azur, Francie

Menton_Cote_dAzur_1_perla_francie

Vesnice v regionu Provence – Alpes-Côte d’Azur v jihovýchodní Francii. Ne nadarmo se jí přezdívá ‚perla Francie‘. Má nejen pěkné pláže, ale především krásné domy.

Brighton Beach, Melbourne, Austrálie

Brighton_Beach_Melbourne

Brighton je předměstí Melbourne. Dendy Street Beach, jižně od středního Brightonu, nabízí 82 barevných plážových domků, které jsou jednou z turistických ikon Melbourne. Tyto domky si zachovávají vzhled viktoriánské éry. Nemají elektřinu, to kdyby se vám je chtělo navštívit.