Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Smrt Marilyn Monroe: Záměr nebo nehoda?

Narodila se jako Norma Jeane Mortenson, byla ikonou své doby a ztělesněním krásy. Její předčasná smrt ve věku 36 let otřásla celým světem. Ale možná, že právě tato tragédie jí učinila nesmrtelnou. Její kouzlo přežívá ve vzpomínkách obdivovatelů jak ženského, tak mužského pohlaví. Těžko říct, kdo ji zbožňoval víc.

Marilyn neměla snadný život. Prošla si několika neúspěšnými vztahy a obklopovala se lidmi, kteří její krásu a osobu využívali pouze pro svůj prospěch. Co z toho ji zlomilo natolik, že skončila v depresích a závislá na lécích, se můžeme pouze dohadovat.

Marilyn trpěla nespavostí, a tak často míchala lék Nembutal se šampaňským. Ten se mimo jiné používá i při asistovaných sebevraždách či popravách v USA. Dne 5. srpna 1962 si tento "koktejl" namíchala tak silný, že se pro ní stal smrtelný.

Marilyn Monroe

Našli ji v posteli obličejem dolů. Byla nahá, zakrytá prostěradlem a v ruce držela telefonní sluchátko. Chtěla si snad přivolat pomoc? Všude po pokoji byly rozházené prázdné lahvičky od léků, kterými "léčila" své deprese. Oficiální příčinou smrti byla sebevražda a předávkování. Hned po této tragické události se ale začaly objevovat různé konspirační teorie, které rozhodnutí soudního lékaře vyvracely.

Marilyn měla v těle takové množství prášků, které se neslučovalo se životem. Nikdy se nezjistilo, jestli to byl záměr nebo nehoda. Tento koktejl si míchala pravidelně. Byla po něm ale jako opilá a často zapomínala, kolik jich už zkonzumovala.

Jednou z nepotvrzených teorií je nešťastná náhoda. Smrtelná dávka se jí dostala do těla podáním klystýru, který si prý nemohla udělat sama. Je tedy možné, že jí ho podal jeden z jejích lékařů, bez toho aniž by tušil, že Marilyn během dne už několik léků pozřela.

Bylo veřejným tajemstvím, že měla aférku s tehdejším americkým prezidentem J. F. Kennedym. Údajně chtěla jejich poměr oficiálně přiznat. Není divu, že se poté objevily spekulace, že její smrt zavinili vládní agenti, kteří jí měli umlčet, a tím ochránit pověst prezidenta.

Její nešťastný život a neustupující deprese lékaře vedli k tomu, že spáchala sebevraždu. Nevyrovnaná a vyčerpaná Marilyn zemřela kvůli nebezpečné kombinaci prášků, které jí naopak měly pomoci se se svou životní situací vypořádat. Ať je to jakkoli, její práce a ohromující krása budou v našich srdcích žít navždy.

 

ČTĚTE TAKÉ: 12 reakcí Marilyn Monroe, se kterými se ztotožní každá vdaná žena

Související články

Zábava
Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Rodina a děti
Rodičovské hlášky: Legandární výroky,  které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Rodičovské hlášky: Legandární výroky, které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Dobrý nápad
Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Byt
Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky