Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Chaty a chalupy

Připravte váš domov na nadcházející babí léto

Máloco je tak proměnlivé jako trendy. Přicházejí a odcházejí každé roční období a je náročné s nimi držet krok, natož je nějak prakticky využít doma. Přesto existují snadné způsoby, jak aktuální trendy vašemu interiéru dopřát. Nepotřebujete k tomu ani hromadu peněz, stačí chytrý nápad. Textil vám pomůže změnit vzhled místnosti za pár korun – mnohdy postačí vyměnit povlečení nebo dokoupit kobereče.

Jana Kantorová | 24. 09. 2023

Babí léto a nastupující podzim s sebou přináší pestrobarevnou škálu barev, které jsou skvělou inspirací pro oživení našeho domova. „Červená, oranžová, žlutá, zlatavá a hnědá, to je úžasná souhra barev, díky které podzimu rádi odpustíme i deštivé počasí a sychravo. Tyto teplé odstíny jsou známé tím, že umí domov vizuálně prohřát, a navíc působí radostným, uklidňujícím dojmem,“ říká interiérová designérka Anke Glut.

Galerie: Jak prohřát podzimní interiér vašeho domova
Mohlo by se vám líbit

Je k neuvěření, v jaké bydlení se proměnila nevzhledná chatka

Neatraktivní chata postavená v 80. letech minulého století v Jizerských horách potřebovala radikální zásah. Toho se nezalekli Mjölk architekti a pustili se do nápadité rekonstrukce.
marianne.cz

Doplňky oživí interiér

Těžko si můžeme představit pohodlný a útulný domov bez nadýchaných a měkkých textilních doplňků, jako jsou koberce, závěsy, polštáře a plédy. Teď na podzim, kdy za okny budou zuřit podzimní plískanice a my budeme více času trávit v teple domova, se budou hodit nápady, jak si domov zútulnit a vizuálně zateplit. „Tuto úlohu beze zbytku naplňují koberce, stálice bytového designu. V mnoha domácnostech převládá plovoucí podlaha, která snadno udržuje domov čistý. Dříve se dávala přednost celoplošným variantám, dnes v prodeji vedou kusové koberce a koberečky,“ říká interiérová designérka.

Koberce vnášejí do místnosti útulnost a příjemnou atmosféru a svou měkkostí hýčkají vaše nohy. Vstát ráno z postele a spustit nohy do příjemného chlupáčka nebo sledovat v obýváku seriály, pohodlně usazeni na koberci, je k nezaplacení

Mohlo by se vám líbit

Za nízké náklady vytvořili ve stoletém domě interiér pro mladou rodinu

Byt se nachází v bloku domů postavených renomovaným českým architektem Františkem Albertem Librou. Zadáním a zároveň výzvou v tomto bytě o výměře 75m2 bylo vytvořit pomocí relativně nízkých nákladů současný interiér adekvátní sto let starému domu a potřebám mladé rodiny.
marianne.cz

Výběr správného koberce je výzva

Výběr velikosti koberce se liší podle charakteristik a vytížení jednotlivých místností. V každé místnosti také tento podlahový textil plní rozdílné funkce – někde je více k praktickému užitku, jinde dotváří estetický dojem. „Je důležité, aby koberec v obývacím pokoji vydržel každodenní používání a aby mu neuškodila nějaká ta skvrna od jídla nebo rozlitého pití. Také by měl vytvořit atmosféru, kterou máte rádi. Výhodou velkých koberců je, že vyvolávají dojem útulnosti a dobrého uspořádání nábytku. Střední velikosti stačí na to, abyste na ně postavili přední nohy pohovky nebo křesel,“ vysvětluje Glut. Co se týče celkového sladění, orientujte se podle dominantního kusu sedacího nábytku. Bývá jím několikamístná pohovka, křesla nebo rozkládací gauč. Vezměte v úvahu jejich barvu, styl a také to, jestli potřebujete, aby sedací nábytek stál na koberci.

Do jídelní části kuchyně se zase hodí hladce tkané koberce, které se snadno čistí a lehce se po nich posouvají židle od stolu. V případě koberce do jídelny vsaďte raději na větší velikost, aby vystačil i na židle odsunuté od stolu.

Mohlo by se vám líbit

Prvorepublikovou vilu v Říčanech si přála zařídit v retro stylu, jak se proměna interiéru vydařila?

Bydlení Martiny už potřebovalo výraznou změnu. Požádala proto designéry z ateliéru Hezkey, aby jí pomohli s kuchyní propojenou s jídelnou, ložnicí a šatnou. To vše v retro stylu tak, aby byl výsledek harmonický.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Chaty a chalupy
Starou chalupu opravili s ohledem na moderní požadavky i tradici. Nechybí ani pec!

Starou chalupu opravili s ohledem na moderní požadavky i tradici. Nechybí ani pec!

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Cestování
Užijte si aktivní odpočinek na biofarmě. Sběr bylinek vás pohladí po duši

Užijte si aktivní odpočinek na biofarmě. Sběr bylinek vás pohladí po duši

Byt
Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!