Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Chaty a chalupy

Splněný sen každého milovníka venkovského stylu bydlení

Info ikona
Prázdninový švédský dům

Ponořte se do poklidné prázdninové atmosféry. Dřevo, tapety, nábytek jako po babičce, divoká zahrada a známé vůně ovocných koláčů. Takový je jednoduchý dům na švédském ostrově Skarpö.

Terezie Benoni | 31. 01. 2023

Klasický švédský dům najdeme na největším souostroví Švédska v Baltském moři, které se skládá zhruba ze třiceti tisíc ostrovů a ostrůvků. A na jednom z nich stojí tento pohádkový dům, který nabízí idylické prostředí, kde se zastavil čas. Vilka postavená už v roce 1904 nese název Villa Solbacken a je dílem známého švédského architekta Carla Viktora Edlunda. Dům je obložen žlutě malovanými prkny s bílými detaily, okna a dveře jsou nalakované zeleně. Od doby svého vzniku měl dům pouze 3 vlastníky a každá z rodin zde strávila dlouhé a šťastné roky.
 

Galerie: Prázdninový švédský dům

Místo, kde se zastavil čas

Sedmipokojový dům má obytnou plochu 160 metrů čtverečních a od doby svého vzniku prošel jen minimální proměnou. Nechybí ale moderní kuchyně a rekonstruované koupelny. Ložnice jsou v prvním patře, zatímco v přízemí společné obytné prostory. O teplo v domě se stará hned několik původních kachlových kamen. V domě jsou hned troje a všechny od renomované značky Rörstrand. Villa Solbacken má jedinečnou atmosféru, kterou vytváří směsice různých tapet, kvalitních koberců a původního nábytku. Červený nábytek v jídelně ve stylu Carla Larssona (švédský malíř, grafik a ilustrátor, který se stal známý obrazovými publikacemi, v nichž zachytil život na švédském venkově a každodennost své rodiny) a zelený nábytek v ložnici pocházejí z roku 1904. V patře jsou 4 ložnice, jedna hlavní a tři menší. V hlavní ložnici nechybí kachlová kamna. Každou z ložnic zdobí originální tapety a mají vlastní menší šatny.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku