Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Velikonoční dekorace: Skleník ze (starých) rámečků na fotky

Info ikona
Velikonoční dekorace

Velikonoce a s nimi i dlouho očekávané jaro jsou za dveřmi. Po dlouhém a pochmurném zimním období se už nemůžeme dočkat prvních pestrobarevných jarních květů a užíváme si každý sluneční paprsek i štěbetání ptáků.

Jana Kantorová | 26. 03. 2023

A co by to bylo za Velikonoce bez té správné slavnostní výzdoby, která do našeho domova vnese veselou atmosféru? V tomto příspěvku proto přinášíme neotřelý kreativní nápad, jak na to.

Ukážeme si, jak z obyčejných rámů na fotografie vyrobit malý skleník, do kterého můžeme naaranžovat jarní květy nebo různé dekorace podle svého vkusu.

Galerie: Vyrobte si velikonoční dekoraci

Co budeme potřebovat:

  • 16 dřevěných rámečků na fotky (10 × 15 cm)
  • brusný papír, nebo pilník
  • tavnou pistoli
  • případně barvu a štětec
Mohlo by se vám líbit

Postup:

Počet rámečků a jejich velikost závisí především na tom, jak velký skleník chceme vyrobit. Při počtu a rozměrech uvedených výše bude náš skleník vysoký asi 20 cm a dlouhý přibližně 30 cm.

Kromě volby správných rozměrů je neméně důležitý výběr barvy. My jsme zvolili rámy na fotky v bílé barvě, protože je univerzální a v případě potřeby je možné ji kdykoli přetřít jinou barvou (akrylovou nebo lazurou). 

A nyní už můžeme začít. Nejprve rámečky rozebereme a vyndáme z nich sklo, případně fólii. Pro vytvoření vintage efektu můžeme rámy trochu přebrousit pilníkem nebo brusným papírem.

Malý tip: Chcete-li, aby vám rámy po slepení lépe držely, přebruste také plochy, které se budou lepit k sobě.

Mohlo by se vám líbit

Když máme rámečky takto připravené, pustíme se do stavby skleníku. A to tak, že slepujeme delší strany rámů pomocí tavné pistole. 

Na stavbu boční, tedy delší strany skleníku jsme použili vždy 3 rámy na fotky. Na přední a zadní stranu, které jsou kratší, jsme spotřebovali 2 a 2 rámečky. Dalších 6 rámů „spolkla“ střecha.

Dekorativní skleník je pomalu hotový. Nyní můžeme vrátit skla zpět do rámů, ale není to nutné. Nakonec už jen ozdobit několika posly jara a barevná velikonoční dekorace je připravena zdobit náš sváteční domov.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku