Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 10. června: Vodnáři mají hledat rovnováhu, Blíženci se postavit frustraci

Stejně jako každý týden, i tentokrát přinášíme originální horoskop pro každé znamení zvěrokruhu. Nadcházející dny se ponesou v duchu všímavosti a upozorní nás na důležitost vědomého prožívání. Sledujme pozorněji, co se děje v našem těle. Zaměřme se na pocity i zdánlivě nepodstatné fyzické symptomy; jsou klíčem ke spokojenějšímu životu a prevencí závažnějších problémů v budoucnosti. Jaká další témata na nás čekají? Čtěte dál a dozvíte se víc.

Ilona Lea Kotková | 10. 06. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Ať tvrdíme cokoli, naprostá většina z nás potřebuje někam patřit. Mít své bezpečné místo a lidi, kteří nám rozumějí a berou takové, jací jsme. I když v životě existují fáze, kdy si to možná nemyslíme, čas obvykle ukáže, nakolik důležité je najít pochopení a otevřenou náruč. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Neodvracejte se od druhých a neživte stará zklamání. Dejte šanci novým příležitostem, lásce a přátelstvím. Odpovězte si v této souvislosti na následující otázky:

 • Jak bych definovala slovo domov?
 • Je můj domov takový, jaký si přeji, aby byl?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Život s sebou přináší nekonečné množství emocí, šťastné i méně radostné chvíle, okamžiky, kdy si přejeme zastavit čas, ale i momenty, které bychom raději vůbec neprožili. To všechno utváří naše vzpomínky a formuje naši osobnost. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte na skutečnost, že pomyslný batoh, který si s sebou neseme, je pokaždé právě tak těžký, abychom ho dokázali unést. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kterou vzpomínku bych nejraději vymazala – a proč mě stále bolí vracet se k ní?
 • Na co naopak vzpomínám nejraději?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Práce je klíčovou složkou našich životů a identity, sebevyjádřením i tím, co do značné míry ovlivňuje náš celkový pocit. Toužíme po činnosti, která nás bude těšit a naplňovat, nikoli po každodenní rutině, kterou musíme snášet jen proto, abychom si vydělali na živobytí. Práce je i vaše téma pro nadcházející týden. Netolerujte dlouhodobou frustraci, pracujte s ní; berte ji jako impulz pro změnu a šanci najít to, co vám bude dávat skutečný smysl. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co konkrétně pro mě znamená seberealizace?
 • Kde bych se ráda viděla za deset let – a směřuji tam?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Současný život je někdy zběsilý, plný slůvek musím a potřebuji a je velmi snadné podlehnout přesvědčení, že to nejde jinak – že spěchat zkrátka musíme. Opak je ale pravdou; spěchat bychom neměli – alespoň ne po většinu svého času. Vysoké tempo je i vaše téma pro nadcházející týden. Zvolněte a dopřejte si čas pro sebe, prostor k sebereflexi a – možná – přehodnocení. Vaše mysl i tělo vám poděkují. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jsem momentálně pod tlakem a nestíhám, nebo mám vše hezky pod kontrolou?
 • Kdy jsem se naposledy zastavila, abych se uvolnila a zklidnila?
Mohlo by se vám líbit

Horoskop na červen: Kozorozi budou čelit svodům, Vodnáři vyhroceným emocím

Je tu červen, měsíc dozrávajících jahod, rozkvetlých zahrad a povznesené nálady. Počasí láká k procházkám a příroda otevírá svou zelenou náruč. Je tu i náš pravidelný měsíční horoskop pro každé znamení zvěrokruhu. Jako obvykle nabízíme letmý pohled na nadcházející období, abyste si počátek léta užila v co největším klidu. Nahlédněte pod pokličku příštích týdnů, získejte náskok i případné podněty k zamyšlení.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Často nevědomky fungujeme podle zažitých vzorců chování a podobně i uvažujeme. Dětství hraje (nejenom) v tomto smyslu bezesporu zásadní roli; proto můžeme příležitostně jednat jako naši rodiče. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že takové jednání nemusí být vždy špatně; zásadní ale je uvědomit si okamžik, kdy se chováme způsobem, který nám na rodičích vadil. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Zažívám někdy situace, kdy ve svých reakcích vnímám své rodiče?
 • Byli pro mě rodiče často vzorem, nebo spíš naopak?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Zdaleka ne každá zpráva, kterou obdržíme, patří k těm, které si přejeme slyšet. Přesto i ta zdánlivě špatná může být v konečném důsledku dobrá; spolu s ní se totiž otevírá prostor k zamyšlení a případnému hledání jiné cesty. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Učte se dívat se na věci z více úhlů a zkoušejte i v tom nepříjemném hledat alespoň kousek něčeho pozitivního. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem původně špatnou zprávu zpětně vyhodnotila jako dobrou?
 • Zařadila bych se spíše k optimistům, nebo pesimistům?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Zbytečně nebojovat a investovat svou energii smysluplně je velké umění života. Přichází časem a v souvislosti se zkušenostmi; určující je ale také náš charakter a morální hodnoty. Prudké či zarputilé povahy to mívají složitější, přemýšliví lidé – možná – o něco snazší, ačkoli i to je otázka. Téma se momentálně dotýká i vás. V nadcházejícím týdnu dostanete příležitost uvědomit si, že schopnost rozlišit, co a nakolik můžete ovlivnit, je často nedoceněná. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • V jaké oblasti vydávám poslední dobou nejvíc energie?
 • Nakolik se mi mé úsilí vyplácí?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Jednou jsme dole, jindy nahoře, zná to každý z nás. Jde o neměnný koloběh, nekonečný životní cyklus, na který je spolehnutí. Nemusí se nám to líbit – a obvykle nelíbí, protože si každý bez výjimky přejeme vždy tu příjemnou, tedy horní pozici – nic s tím ale nenaděláme. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že proto, abychom si dokázali uvědomit světlo, musíme tu a tam zažívat i tmu. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jaké období právě prožívám?
 • Dokážu se poučit ze situací, v nichž jsem se cítila špatně?
Mohlo by se vám líbit

6 kroků k uzdravení vnitřního dítěte: Pomohou ke štěstí, lásce i úspěchům v dospělosti

Uvnitř každého z nás je vnitřní dítě. Je hravé, zvědavé, kreativní a vnímavé, ale také citlivé, zraněné a trpící. Je s námi neustále a na celý život, ať už si to uvědomujeme nebo ne. Pokud s ním nejsme v kontaktu, přicházíme o radost ze života i možnost vyléčit hluboké a silné rány na duši. Mimo jiné pak vytváříme závislé vztahy, ovládají nás strachy, chybí nám kreativita. Přečtěte si, co přesně je vnitřní dítě a jak se o něj starat pro šťastný, radostný a naplněný život.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Soudit druhé nebývá složité. Jejich chyby nejsou našimi chybami a jejich jednání nám může připadat hloupé, neuvážené či dokonce bezcitné. V té souvislosti je třeba uvědomit si, že nikdy přesně nevíme, co za kroky dotyčného člověka stálo. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Než vznesete verdikt, zastavte se a přemýšlejte nad situací s odstupem a bez emocí, jako by se vás vůbec netýkala. Nemusíte souhlasit, nemusíte však ani odsuzovat. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Nakolik mě ovlivňují názory okolí – dokážu jen na základě zprostředkovaného názoru odsoudit druhého člověka?
 • Kdy naopak (od)soudil někdo mě?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Každý z nás má v zásobě hned několik tváří, ta pravá je ale pouze jedna. Ne vždy ji však chceme ukázat; možná to není právě výhodné, třeba se bojíme nepřijetí či výsměchu. Čím častěji se ale přetvařujeme, tím hůř se v konečném důsledku můžeme cítit. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zůstaňte především pravdivá, nezrazujte sebe samu. Kdo vás má rád, zůstane. Ty druhé v životě nepotřebujete. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kolik prostoru má v mém životě přetvářka, kolik mé pravé já?
 • Co mě obvykle vede k tomu, že se začnu přetvařovat?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Život je plný protikladů a nejpodivnějších paradoxů. Díky tomu je nepředvídatelný, zároveň i hezky „plastický“ a výjimečný sám o sobě. Nejistota, kterou do určité míry zažívá každý, je nutným kořením života, ale i tady platí, že čeho je moc, toho je příliš. Jde zároveň o vaše téma pro nadcházející týden. Naučte se vyvažovat chaos a pořádek, nohy na zemi a hlavu v oblacích. Hledejte rovnováhu ve všem, co děláte. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • V čem vidím svou největší jistotou?
 • Jsem spíše snílek, nebo realista?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Do každého problému, jemuž čelíme, vnáší každý z nás unikátní směs osobního přístupu a originálních dovedností. Máme silné i slabší stránky, v něčem nad druhými vynikáme, další nám může jít o poznání hůř než ostatním. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Definujte své kvality a přiznejte slabiny; právě to často bývá klíčovým krokem k tomu, abychom se s – mnohdy obtížnou dynamikou života – uměli lépe vypořádat. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Jsem si vědoma svých silných a slabších stránek?
 • V čem vynikám nejvíc a jak toho využívám?
Zdroj článku

Související články

Zábava
Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Zábava
Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Zábava
Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti