Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop na červen: Kozorozi budou čelit svodům, Vodnáři vyhroceným emocím

Je tu červen, měsíc dozrávajících jahod, rozkvetlých zahrad a povznesené nálady. Počasí láká k procházkám a příroda otevírá svou zelenou náruč. Je tu i náš pravidelný měsíční horoskop pro každé znamení zvěrokruhu. Jako obvykle nabízíme letmý pohled na nadcházející období, abyste si počátek léta užila v co největším klidu. Nahlédněte pod pokličku příštích týdnů, získejte náskok i případné podněty k zamyšlení.

Ilona Lea Kotková | 31. 05. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Období pomalu se probouzejícího léta v mnoha ohledech předčí ta ostatní. Přestože už je teplo, sluneční paprsky teprve nabírají na síle a vzduch je stále příjemně svěží. Obvykle se cítíme dobře a plni optimismu. Také vy máte před sebou šťastné a tvůrčí období s řadou možností, jak svůj potenciál využít naplno. Naskytne-li se vám možnost vycestovat, neváhejte a pusťte se do objevování; tentokrát není třeba držet se při zemi. Energie nadcházejících dnů vás příjemně vtáhne, získáte užitečné zkušenosti, potkáte inspirativní lidi a možná najdete i nový směr pro svou seberealizaci.

Rada:

Nebojte se zkoušet nové věci. Příležitosti, které se vám v červnu naskytnou, se často neopakují.

Červnová afirmace pro Berany:

Otevírám se novým zkušenostem, jsem odvážná a kreativní.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Podstata lidství spočívá ve světle, přestože někteří časem upřednostní temnotu. Každý z nás ale žije svůj unikátní příběh, který dopodrobna zná pouze on sám. Odsoudit někoho na první dobrou bývá někdy mnohem snadnější než se zajímat více do hloubky a popřemýšlet o tom, co ho k jednání, které považujeme za špatné, dovedlo. Nikdo z nás není bez chyby; na světě jistě neexistuje člověk, který by neměl na kontě alespoň jeden prohřešek. Červen vás s tímto tématem bude konfrontovat.  Na pozadí zajímavé zkušenosti o sobě – možná – zjistíte něco nového.

Rada:

Buďte ke svému okolí tolerantnější. Jsme originální bytosti, ne stroje s jednotným softwarem.

Červnová afirmace pro Býky:

Jsem plna pochopení pro chyby druhých i své vlastní.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Ať se nám to líbí, nebo ne, i častokrát démonizované ego je naší nedílnou součástí. Jeho „vlastnictví“ má svůj dobrý důvod; také ono pomáhá utvářet naši jedinečnost, charakter a osobitost. Ego není primárně špatné, je však třeba udržet ho v rámci zdravých mezí. Nedovolit, aby nabobtnalo a samo nezačalo určovat pravidla. S egem je to stejné jako s ohněm; také ono je dobrým sluhou, ale zlým pánem. Svou podstatou neškodí a v některých situacích umí dokonce pomoci. Červen ve vašem případě otázku ega otevře. Budete mít možnost přesvědčit se, nakolik vyzrálá bytost jste.

Rada:

Zamyslete se nad tím, jak obecně vnímáte ego, a nakolik silné je to vaše. Přehodnoťte svůj postoj.

Červnová afirmace pro Blížence:

Své ego mám plně pod kontrolou a zdravě jej využívám.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Říká se, že prahnout po pochvale je zbytečné, protože není důležitá. Přesto ji mnozí z nás potřebují třeba jako potvrzení toho, že práce, kterou dělají, má smysl. Že jsou užiteční a potřební. Je přirozené, že milá slova obvykle pohladí duši a potěší ego; člověk rád slyší, že ho druzí vnímají jako schopného. Zejména v případě, zazní-li pochvala z úst toho, k němuž z nějakého důvodu vzhlížíme. Navíc emoce spojené s kladným hodnocením fungují jako skvělý pohon a zdroj energie – jen pozor, aby nebyl jediný. Červen ve vašem případě toto téma otevře. Dostanete příležitost uvědomit si mimořádnou sílu slov a s nimi spojenou míru motivace.

Rada:

Přejte úspěch i druhým. Učte se od nich a propojujte to, co si nově osvojíte, s tím, co už znáte.

Červnová afirmace pro Raky:

Práce, kterou dělám, mě těší a naplňuje.

Mohlo by se vám líbit

Toužíte po dlouhém a radostném životě? Objevte tajemství japonské techniky ikigai

Ikigai je prastarý japonský koncept, který pomáhá najít účel a smysl života. Jeho pilířem je idea, že existují čtyři základní prvky štěstí: vášeň, talent, poslání a povolání. Díky nim můžete ve svém životě dosáhnout harmonie, protože vám umožní nastolit rovnováhu mezi tím, co rádi děláte, v čem jste dobří, co vám přináší peníze a tím, co svět potřebuje.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Všechno v životě má svůj správný čas, ať je řeč o počátcích, anebo koncích. Svou podstatou vše je z dlouhodobého hlediska pomíjivé a pouze změna samotná představuje jistotu. Na to je dobré nezapomínat; snadněji se nám následně opouštějí některé situace a celkově se můžeme cítit v životě lépe. Nefunkční schémata a zatěžující vazby vyžadují uvolnění, aby nové a užitečnější mohly vzniknout. Červen vás s tématem změny bude konfrontovat; bude třeba zamyslet se nad tím, co ve vašem životě už nefunguje, nepřináší vám radost ani prospěch.

Rada:

Každé ulpívání a strach ze změny vám brání aktivně se účastnit života. Je čas zhluboka se nadechnout a s odvahou vykročit ze známé krajiny do neznámé.   

Červnová afirmace pro Lvy:

Říkám ano životu, říkám ano změně.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Radost je důležitou součástí života, přesto si ji občas – někdy naprosto vědomě – odpíráme. Jako bychom se báli být šťastní, abychom následně nemuseli prožívat zklamání. V konečném důsledku pak neprožíváme naplno s jediným cílem: vyhnout se bolesti. Preventivně upřednostňujeme život napůl. Nutno ale dodat, že bez tmy si neuvědomíme světlo a bez hořkosti sladkost. Červen vás s tímto tématem bude konfrontovat. Je potřeba odpoutat se od svých strachů a přestat se opakovaně vracet ke starým zklamáním. Nyní je čas posunout se dál.

Rada:

Uvolněte se a pusťte ven svou emocionalitu. Přestaňte přežívat – prožívejte.

Červnová afirmace pro Panny:

Otevírám se radosti, kterou žiji na všech úrovních své existence.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Je všeobecně známo, že skutečné štěstí nenajdeme nikde venku. To opravdové sídlí uvnitř nás samých a není podmíněno ani značkou automobilu ani počtem virtuálních přátel ve světě sociálních sítí. Přesto může být složité najít ke štěstí cestu, protože hluk, chaos a lesk vnějšího světa způsobuje občasné pomatení smyslů. Nejen v té souvislosti pak bývá užitečné osvojit si některou z technik odpoutání se od všeho na povrchu, abychom se dostali hlouběji. Právě to po vás červen žádá. Objevte svůj vnitřní zdroj, najděte skutečnou podstatu sebe samé. Uspořádejte si žebříček hodnot a pravdivě definujte svůj životní pocit.  

Rada:

Najděte si pro sebe denně pár minut klidu, dýchejte zhluboka a vnímejte pouze své tělo. Naučte se zůstat na sebe napojená i ve chvílích, které jsou jakkoli náročné.

Červnová afirmace pro Váhy:

Plně přijímám události svého života, uzavírám neuzavřené a nacházím zdroj své síly.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Přestože je před námi jeden z nejkrásnějších měsíců v roce, není zaručeno, že jej i hezky prožijeme. Události se někdy nečekaně zamotají a my ztratíme svůj obvyklý klid. Něco ustrne na mrtvém bodě, jiné se rozpohybuje směrem, o který nestojíme, vše se zdánlivě sype pod rukama. I takové situace mají v životě své důležité místo, protože se nám jejich prostřednictvím často naskytne příležitost podívat se na svět z jiného úhlu pohledu. Je to i vaše červnové téma. Přestaňte se litovat a z nezdaru vinit druhé. Postavte se k problematické situaci čelem a jednejte.

Rada:

Neschovávejte se za kdyby a . Převezměte zodpovědnost za svůj život a jednejte.

Červnová afirmace pro Štíry:

Jsme vědomá a kompetentní bytost. Svůj život mám plně pod kontrolou.

Mohlo by se vám líbit

Čtyři dohody: Chcete mít větší radost ze života? Následujte tuto starověkou moudrost

Čtyři dohody jsou čtyři výroky s velmi silným a smysluplným obsahem, díky kterým můžete naprosto zásadním způsobem proměnit svůj život. Don Miguel Ruiz, mexický autor knihy a šiřitel nejen tohoto moudra odhaluje zdroje přesvědčení, která nás omezují, okrádají o radost a způsobují zbytečné utrpení. Čtyři dohody jsou založené na prastaré toltécké moudrosti, obsahují návod na život, který vede k lásce, svobodě a skutečnému štěstí.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Často slýcháváme, že je třeba užívat si života naplno. To se snadno řekne a hůř dělá, může nás v té souvislosti napadat; zejména v době protkané nepříjemnými událostmi a někdy až existenční nejistotou. Přesto se v porovnání s řadou jiných lidí máme dobře. Uvědomění si skutečného stavu věcí je často otázkou pokory a úhlu pohledu, který dokáže až diametrálně změnit vnímání situace. Červen vás k zamyšlení nad tímto tématem dovede a připomene vám, že život je přes všechnu svou náladovost krásný. A to nejdůležitější v něm se koupit nedá.   

Rada:

Važte si přes všechna případná ale toho, co máte. Hledejte vždy nejprve to dobré.

Červnová afirmace pro Střelce:

Od života dostávám vše, co potřebuji.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Nálada se s nastupujícím létem obvykle zlepšuje, atmosféra uvolňuje a touha trochu si povyrazit může být výraznější než jindy. Užívat si hezké dny, cítit radost a zakoušet štěstí je v každém případě třeba; příjemné zážitky nás posílí i v budoucnu a ve chvílích, které tak příjemné nejsou – rádi se k nim v myšlenkách vracíme Je ale třeba udržet na uzdě své vášně, abychom později nelitovali zbytečných kroků a chvilková vášeň nezamávala s našimi běžnými hodnotami. Červen vás v tomto smyslu zavede na šikmou plochu a bude jen na vás, jak lákadlům odoláte. Mějte se na pozoru.

Rada:

Než se vydáte do neznámých vod, přemýšlejte, jak nebezpečné mohou být a kolik břehů potenciálně strhnout.

Červnová afirmace pro Kozorohy:

Vychutnávám život plnými doušky a jednám vždy poctivě.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Obecně jsme zvyklí dělit (nejenom) emoce na dobré a špatné, není to ale nejšťastnější cesta. Přirozenou výbavou nás lidí je ohromná škála emocí, a přestože jsou některé z nich nepříjemné a mnohými zavrhované, všechny do jedné k nám patří. I ty tzv. zlé emoce je třeba zažít, abychom je dokázali pochopit a naučili se s nimi zacházet. Červen vám téma výrazných a rozporuplných emocí nabídne. Budete mít příležitost uvědomit si, jak intenzivně jste schopná některé situace prožívat a jak transformační mohou vyhrocené pocity v konečném důsledku být.

Rada:

Nepotlačujte žádnou ze svých emocí. Snažte se proniknout do jejího středu a pochopit příčinu. S ní následně pracovat.

Červnová afirmace pro Vodnáře:

Přijímám se bez výhrad a se všemi pocity, které jsme prožila a prožívám.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Život může být dobrodružný, radostný a objevný stejně jako nudný, rutinní a smutný. Záleží na podmínkách, v jakých žijeme, příležitostech, jež se nabízejí, ale především na celkovém životním postoji. Každý z nás stál na unikátní startovní čáře, dostalo se mu různého „vybavení“ a odlišné podpory.  Přesto lze ledasco ovlivnit a případnou nepřízeň osudu alespoň zčásti proměnit ve šťastnější formu. Je to ale mnohdy těžká práce, do které se ne pokaždé chce. Červen s sebou taková témata přinese a dovede vás k zamyšlení nad tím, jak se v životě skutečně cítíte, kam směřujete a jaké jsou vaše aktuální priority.

Rada:

Nezapomínejte, že není třeba být stále usměvavá; zásadní je nebýt nešťastná.

Červnová afirmace pro Ryby:

Ve svém životě se cítím bezpečně ukotvená, znám svůj směr a cíl.

autorský článek

Zdroj článku

Související články

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne