Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 13. listopadu: Vodnáři si mají stát za svým, Štíři se podělit s druhými

Je tu další týden a s ním i náš pravidelný horoskop na nadcházejících sedm dnů. Čeká nás období jemných zkoušek, které prověří, nakolik ctíme a jsme ochotni bránit svou individualitu. Být součástí stáda je možná bezpečné, duše ale trpí a stagnuje. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě další důležité téma, na které bude dobré zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 13. 11. 2023

Beran (21. 3. – 20. 4.) 

Snít je příjemné i potřebné, žádný extrém ale není dobrý. Sníme-li o tom, že jednou potkáme dokonalého člověka a partnera, který nás zahrne láskou, pozorností a vyřeší všechna naše trápení, může být stejně tak škodlivé jako krásné. Princ na bílém koni pravděpodobně nikdy nedorazí a my až příliš pozdě zjistíme, že jsme svůj život pročekali. Čekání je i vaše současné téma. Nezapomeňte, že pocit štěstí vám nikdo druhý nepřinese – je to jen vaše kompetence. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • S čím nebo s kým spojuji pocit štěstí?
 • Na co v současné době čekám?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

To, co v průběhu let často ztrácíme, je důvěra v život. Řada z nás touží po dobrodružství a novém zažehnutí, ať jde o cokoli, vrací se však raději k tomu, co dobře zná. A přestože nás okolnosti našeho života už dávno tolik netěší, upřednostníme jistotu i v případě, že má spoustu ale. Potom je dobré najít v sobě ztracenou dětskou důvěru, otevřenost a nezatíženost a vykročit do lákavého, byť obávaného neznáma. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že jediná cesta k růstu je nejistota. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Co mě momentálně láká, ale nemám dostatek odvahy za tím jít?
 • Kdy jsem naposledy otevřela dveře a vstoupila do úplného neznáma? Jakou zkušenost mi to přineslo?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Život je cesta, na které se zbavujeme lží, co nám vnutili druzí. Často o sobě přemýšlíme jejich způsobem a stavíme se do pro nás nevýhodných pozic. Neseme na zádech cizí břemena, očekávání jiných a přesvědčení, co můžeme a co bychom měli. Dokud se neočistíme od všeho nánosu, budou naše kroky těžkopádné a zbytečně vyčerpávající. Jde zároveň o vaše téma pro nadcházející týden. Je čas vykročit na svou vlastní cestu. Lehce a bez cizího batohu na zádech. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Nakolik řídí můj život očekávání druhých?
 • Pokud se mě někdo zeptá, kdo jsem, co odpovím?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Aktivní životní fáze pravidelně střídají pasivní. Přestože se může zdát, že v době nečinnosti se nic moc nemůže dít, opak je pravdou. Právě tato období mohou být ta vůbec nejpřínosnější, alespoň v případě, že se obrátíme do sebe a prozkoumáme hloubku svého nitra. Je to i vaše aktuální téma. Momentálně není co dělat a kam jít. Zůstaňte tedy na místě a jděte k sobě. Poznání, kterého se vám dostane, se zúročí až později. O to sladší budou plody ze stromu trpělivosti a klidu. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:  

 • Řekla bych o sobě, že jsem na sebe napojená? Jdu v souladu se svou podstatou?
 • V jaké životní fázi se nyní nacházím a jak se v ní cítím?
Mohlo by se vám líbit

Africký horoskop: Jste Baobab, nebo Soudce? Odhalte svůj šťastný den i to, co jste o sobě nevěděli

Africká astrologie je jedna z nejprimitivnějších forem astrologie a je založena na principu geomantie. Zároveň je však považována za jednu z nejpřesnějších forem astrologických průvodců. Přečtěte si, jaké jste africké znamení zvěrokruhu podle data narození, co vás charakterizuje, ale také třeba jaký je váš šťastný den a váš nejlepší smysl.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Často si v mysli utváříme představu o druhém člověku bez ohledu na to, jaký je ve skutečnosti. Promítáme si do něho své obrazy, nevidíme ho jasně. Očekáváme a doufáme, lpíme a zoufáme si v případě, kdy se dotyčný nechová podle našich přesvědčení o něm. Projekce je mrak bránící nám vidět realitu takovou, jaká je. Jde zároveň také o vaše téma pro nadcházející dny. Nedovolte, aby se druhý stal pouhým plátnem vašich projekcí, nepodléhejte výplodům své fantazie. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Koho ve svém okolí nevidím kvůli svým touhám a představám jasně?
 • Kdy jsem naopak zažila, že mě druhý vnímal jinak a následně byl zklamaný?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Iluze jsou tím, co nám častokrát brání ve vnímání pravé podstaty věcí. To, co považujeme za skutečnost, je mnohdy jen výplod naší manipulativní mysli, která se za každou cenu snaží dostat nás do jí vyhovující pozice. Nadcházející týden vás ale bude chtít přimět k tomu, abyste strhla z očí závoj bránící vidět okolnosti vašeho života jasněji. Nebraňte se a nechte rozhořet plamen uvědomění, abyste mohla jednat v souladu se sebou sama. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • V jaké oblasti svého života se necítím komfortně? A co mohu udělat pro to, abych to změnila?
 • Kde jsem naopak sama se sebou zajedno?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Možnosti, kudy se vydat, jsou vždy alespoň dvě – pokaždé máme na výběr. Důležité je chtít je vidět a nebát se udělat krok do neznáma. Život nám vždy dává přesně to, co v daný okamžik potřebujeme, ačkoli je občas těžké uvěřit v dobrý vyšší záměr. Nadcházející týden vám na výběr dá. Otevřou se před vámi možnosti, které můžete, ale nemusíte využít. Dobře zvažte nastalé okolnosti a nespokojte se s málem. Nezapomeňte, že ten, kdo je hned spokojený, obvykle zůstává „malý“. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Kdy naposledy jsem odmítla nějakou nabídku s tím, že je pro mě příliš „malá“?
 • Co pro mě znamená být spokojená?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Jsme-li plni radosti, pokud se o ni podělíme s někým blízkým, hezké pocity se znásobí. Je-li nám naopak smutno, účast druhého situaci alespoň částečně odlehčí. Pokud jsme moudří a zkušení, je dobré šířit svou pravdu dál a třeba ukázat cestu někomu dalšímu. Sdílení s druhými je i vaše téma pro nadcházející týden. Podělte se o vše, co ve vás je. Radujte se společně s přáteli a zužitkujte své znalosti. Buďte oporou ve chvíli, kdy vás druhý potřebuje, ale nezapomeňte si zachovat svou integritu. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Kolik opravdu blízkých lidí mám?
 • Dokážu si uhájit svůj výsostný prostor a zachovat si svou celistvost? Nedovolím druhým zasahovat do mé integrity?
Mohlo by se vám líbit

Špatné věci se vám v životě mohou dít kvůli karmickému dluhu: Zjistěte, zda neplatíte za svou hamižnost či sobeckost

Máte pocit, že se vám smůla lepí na paty? Dějí se vám špatné věci? Je možné, že máte karmický dluh z minulého života. Existují čtyři čísla karmických dluhů, která ovlivňují současný život jejich nositelů. Nemáte jedno z nich také vepsané v datu narození?
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Sedět na dvou židlích rozhodně není žádné pohodlné posezení. Možná tím chceme něco získat, třeba se nedokážeme rozhodnout nebo prahneme po moci či souhlasu někoho jiného, v každém případě ale platí, že takový stav nelze udržet donekonečna. Jde také o vaše téma pro nadcházející týden. Pokud se v takové situaci nacházíte, nebo vás momentálně láká, buďte opatrná – odměna bývá hořká… Nehledejte kompromisy a držte se svých morálních zásad. Zamyslete se v té souvislosti nad těmito otázkami:

 • V jaké oblasti svého života dělám nejvíc kompromisů? Nepotlačuji v té souvislosti své vnitřní nastavení?
 • Kdy naposledy se ukázalo, že sedět na dvou židlích není z dlouhodobého hlediska možné?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Životní lehkost není jen prázdný pojem, a ač se to možná nezdá, občas bývá pěkně těžká. Zvlášť ve světě nastaveném na výkon, ve společnosti lidí, kteří mají nejrůznější pohnutky a – kdovíproč – potřebu manipulovat. Přesto… dokážeme-li si ji zachovat a užívat si každý okamžik svého života, aniž bychom se vzdálili svým vizím budoucnosti, bude se nám žít i v jakkoli složitých podmínkách dobře. Životní lehkost je i vaše aktuální téma. Nezapomeňte, že všechno začíná v hlavě – tak ať je to ta vaše. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Dokážu se nadchnout okamžikem?
 • Kdy naposledy se mi potvrdila skutečnost, že síla mysli je nezměrná?

Vodnář 21. 1.20. 2.)

Žít svou vlastní pravdu znamená být odvážným a přirozeně sebevědomým člověkem. Postavit se diktátu společnosti a nebát se vyslovit svůj názor ani v okamžiku, kdy je jasné, že jsme v menšině nebo sami, budí často nelibost, občas respekt. Svoboda, která však s tímto životním postojem přichází, je opojná a návyková. Stát si za svým názorem je i vaše aktuální téma. Buďte sama sebou i přes nesouhlas druhých. Nenechte se vmanipulovat do situací, ve kterých vám nebude dobře. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Jak pevná se cítím v kramflecích? V jakých oblastech nejvíc a kde nejméně?
 • Kdy naposledy jsem se postavila sama za sebe i přes zjevný nesouhlas okolí?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Skuteční přátelé jsou jako dva stromy rostoucí vedle sebe. Jejich koruny se mohou dotýkat, dokonce proplétat, ale s respektem a bez omezování, protože jejich kmeny rostou pevně a samostatně. Jeden od druhého nic nežádá ani neočekává, jejich vztah je čistý, láskyplný a respektující. Přátelství je i vaše aktuální téma. Nezapomínejte, že ani největší přátelé se nutně nemusejí shodnout v názorech na cokoli. Navzájem se ale uznávají a ctí práva druhého. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Kolik mám opravdových přátel?
 • Dokážu bez výhrad uznat jiný názor, aniž bych měla tendence druhého za každou cenu přesvědčit?
Zdroj článku

Související články

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Zábava
Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Zábava
Horoskop od 8. července: Lvi mají hledat zdroj své nejistoty, Ryby sebrat odvahu a jednat

Horoskop od 8. července: Lvi mají hledat zdroj své nejistoty, Ryby sebrat odvahu a jednat

Zábava
Horoskop na červenec: Blíženci půjdou štěstí naproti, Raci mají vážit slova

Horoskop na červenec: Blíženci půjdou štěstí naproti, Raci mají vážit slova