Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Jak zabavit děti při čekání na Ježíška?

Zatímco dospělákům uteče Štědrý den jako voda, dětem se celý den „táhne“. Jak tedy malá dítka zabavit?

Pokud doma máte malé děti, pak jistě víte, že není vůbec jednoduché je při čekání na Ježíška zabavit. Otázky typu: „Kdy už přiletí Ježíšek?“ jsou každoročním evergreenem, na který letos můžete chytře vyzrát. Zkuste protentokrát děti zabavit tak, aby jim vánoční odpoledne uteklo jako lusknutím prstu. Máme pro vás pět tipů, které nikdy nevyjdou z módy, a navíc mohou bavit i teenagery.

Mohlo by se vám líbit

Cukrovím provoněný rozhovor s Mirkou van Gils Slavíkovou

Držitelka francouzského titulu Professeur en Sucre d'Art, porotkyně v pořadu Peče celá země, a především výborná cukrářka! Mirka van Gils Slavíková se v našem ryze vánočním rozhovoru rozpovídala o pečení cukroví, vánočních tradicích i štědrovečerní hostině.
marianne.cz

1. Vánoční procházka

Není nic hezčího, než když si celá rodina „naordinuje“ na Štědrý den procházku. Je jedno, jestli bydlíte na vesnici, a procházka bude trvat půl hodiny, nebo zda projdete celé město křížem krážem. Pokud navíc procházku spojíte se zastávkou na dort a horkou čokoládu, pak vězte, že malé strávníky potěšíte dvojnásob. Rodiny, které žijí poblíž obory nebo lesa, mohou také donést něco dobrého na zub zvířátkům do seníku. Jenom vám nepřejeme, abyste cestou potkali „zlaté“ prasátko.

2. Sportovní aktivita

Na Štědrý den se přímo nabízí, abyste s dětmi vyrazili bruslit. Nejen, že jde o pravou zimní radovánku, ale především děti tak trošku „unavíte“, a tím pádem předejdete náročným otázkám, ohledně toho, kdy Ježíšek proletí okolo vašeho okna. Při vlídném počasí také můžete pánskou část osazenstva poslat na fotbalové hřiště, přičemž nasbíráte cenné minutky, které při přípravě štědrovečerních pokrmů jistě přijdou vhod.

Info ikona
Vánoce

3. Kino

Dobře, není to sice elegantní způsob čekání na Ježíška, rozhodně je ale efektivní! Pokud bydlíte ve městě, kde na Štědrý den hrají nové pohádky, pak toho využijte, a vyrazte s dětmi právě za tímto programem. Uvidíte, že se děti rychle vžijí do děje a na Ježíška alespoň na malý moment zapomenou. 

4. Tvořte

Ruční činnosti jsou dalším skvělým způsobem, jak děti alespoň na chvilku zabavit. Co je takhle poprosit, aby zkusily namalovat Ježíška? Nebo jim dát za úkol, aby pro Ježíška vyrobily malý dáreček? Malé děti jistě budou nadšené, když budou vyrábět věc pro takhle důležitou osobnost, která roznáší krásné dárky.

5. Zvyky a tradice

Lití olova, hod bačkorou, pouštění skořápkových lodiček, rozkrajování jablka nebo třeba čekání na zlaté prasátko – to všechno jsou zvyky a tradice, na které bychom neměli zapomínat, a které bychom si měli předávat z generace na generaci. Zkuste pro tentokrát alespoň jednu tradici zařadit do vašeho vánočního programu. Uvidíte, že její plnění bude bavit nejen vás, ale i vaše děti.  

Mohlo by se vám líbit

Vánoční rituály, na které královna Alžběta II. nedá dopustit

Zapomeňte na lití olova, pouštění skořápkových lodiček nebo házení bačkorou. V královské rodině si potrpí na jiné vánoční rituály.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Zábava
Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Poradna
Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu

Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu

Tradice
Naši předci se snažili bouřky zahnat. Měli způsob i proti krupobití

Naši předci se snažili bouřky zahnat. Měli způsob i proti krupobití