Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Kulturní menu na březen: Festival plný jógy, várka knižních novinek i divadelní premiéra

Info ikona
kultura

Říkáte si – březen, za kamna vlezem? A co kdybychom vás od vyhřátých kamínek vytáhli a nalákali na několik kulturních akcí, které vás zahřejí u srdce lépe než kdejaké musgrávky?

Také jste v posledních měsících přesunuli kulturní dění na druhou kolej? Není divu, pochmurné počasí, mráz a brzká tma v člověku nevzbuzovaly touhu po poznání nebo kulturním rozletu. Naštěstí nám zima pomaličku říká sbohem, a to znamená jediné – čas vyrazit na zajímavou akci, divadelní hru nebo festival. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce, které v průběhu března stojí za pozornost.

Mohlo by se vám líbit

Čas na jógu

Patříte k lidem, kteří objevili kouzlo jógy? Pak si nenechte ujít čtyřdenní Prague Spirit Festival, který bude plný jógy, koncertů, muzikoterapie, otužování, ale také alchymistického literárního večera. Hlavním cílem Prague Spirit Festivalu je přiblížit veřejnosti tradiční i současné trendy v oblasti jógy a její fair play filozofii porozumění, která výrazně přispívá ke zlepšení sebepoznání a dosažení dnes tolik postrádané psychické pohody. „Prague Spirit Festival za třináct let prošel přerodem, transformací a dnes jej pojímáme jako celoroční festival, na kterém si každý může vybrat to své z mnohých oblastí osobního rozvoje, jógy, hudby, tance anebo vizuálního umění,” říká zakladatelka festivalu Martina Procházková.

Prague Spirit Festival se uskuteční od 16. do 19. března v multifunkčním centru Space Žitná 7 (16., 17. a 19. 3.) a na Novotného lávce (18. 3.) v centru Prahy.

Čerstvý vítr v knihovně

K březnu už tradičně patří Velký knižní čtvrtek, který v letošním roce čtenářům nabídne deset novinek tuzemských i zahraničních autorů. Těšit se můžete například na novou knihu prozaičky Petry Hůlové, román Petry Klabouchové s názvem U severní zdi nebo na vzpomínkovou knihu S prominutím řečeno, za kterou stojí diplomat Michael Žantovský. Z válečného dění potom přispějí reportéři České televize titulem Putinova válka nebo Pavel Novotný, který se zaměřuje na Blízký východ a Asii - Proč Alláh stvořil kalašnikov?

Velký knižní čtvrtek připadá na 23. března.

Další kulturní lahůdky na měsíc březen najdete v naší galerii.

Kam v březnu za kulturou?
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku