Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Věčně mladá Meryl Streep. Prohlédněte si nejkrásnější outfity herečky, která slaví 74. narozeniny

Info ikona
Meryl Streep

Meryl Streep se jako málokterá herečka může pochlubit konstantní kariérou. Už od konce 70. let vyniká v každém snímku, do kterého je obsazena, a nutno podotknout, že po herecké stránce zraje jako víno. Kromě hereckého stylu se vyvíjí i její módní vkus. Podívejte se, jaké modely herečka v uplynulých čtyřiceti letech oblékla.

Uchvátila nás v roli Sophie v Sophiině volbě, dokázala nás pobavit jako Madeline Ashtonová ve filmu Smrt jí sluší, zazářila jako legendární šéfredaktorka Miranda v Ďábel nosí Pradu a svůj herecký um stvrdila rolí Margaret Thatcherové v oscarovém snímku Železná lady. Skoro to vypadá, že recept na úspěšný film se ukrývá právě v obsazení herečky Meryl Streep. Vždyť málokterá hvězda se může pochlubit třemi soškami Oscarů, dvěma cenami Emmy, osmi Zlatými glóby, dvěma oceněními BAFTA a jedním Césarem.

Jenže život Meryl Streep není jenom o sbírání cen a budování kariéry. Jako jedna z mála hollywoodských hereček se Meryl Streep může pochlubit také pevným manželstvím se sochařem Donem Gummerem, které trvá úctyhodných 43 let. Společně manželé vychovali čtyři děti – Henryho, Mamie, Grace Jane a Louise Jacobsona, kteří víceméně jdou v uměleckých šlépějích. Dcery koketují s herectvím, syn Henry je zase muzikantem.

Mohlo by se vám líbit

Módní lekce od Meryl Streep

Vzhledem k tomu, že herečka Meryl Streep dominuje filmovému plátnu už od konce 70. let, je logické, že se její vztah k módě přirozeně vyvíjel. V 80. letech jsme hollywoodskou hvězdu mohli zahlédnout ve volných kalhotách a košilích, které doplňovala o obrovské kabelky a výrazné šperky. V devadesátkách zase Meryl Streep pomalu ale jistě dokazovala, že na červeném koberci dokáže zazářit za všech okolností. Častokrát také oblékla pestrobarevné vzory, které zdobily nejen její šaty, ale také halenky nebo sukně.

Zatímco její herecké kolegyně nechávaly dioptrické brýle doma, Meryl Streep je bez ostychu nasadila i na udílení Oscarů. Tenké obroučky navíc postupem času vyměnila za výrazně černé. S přibývajícími svíčky na narozeninovém dortu se styl Meryl Streep tříbil a „zelegantňoval“. A tak v současné době obdivujeme herečku v dokonalých róbách, které dokazují, že je hvězdou prvního formátu. Málokdo umí stárnou s takovou grácií jako právě Meryl Streep

Oslavme 74. narozeniny Meryl Streep, které připadají na 22. června, pohledem do její šatní skříně. V následující galerii spatříte, jak se rodí ikona!

Jak šel čas s Meryl Streep
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku