Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Nejlepší země, kam se přestěhovat na důchod: Stát na první příčce vás nejspíš překvapí

Ačkoliv se může zdát, že důchodový věk je ještě daleko před námi, čas letí. Někteří z nás se těší, že seniorská léta stráví doma v České republice. Jiní si ale umí dost dobře představit, že se na stáří přesunou do zahraničí. Jaké evropské země jsou tedy pro přesun v důchodu nejlepší?

Aneta Akgül | 4. 07. 2024

Některým z nás se důchod zdá být v nedohlednu, ačkoliv přijde dřív, než bychom možná čekali. Navzdory tomu, že se část populace tohoto období lehce děsí, spousta z nás se na něj naopak těší. A není se čemu divit! Po tolika letech práce a velkém množství stresu, který bohužel povolání mnohých z nás denně provází, se na pohodu, která nás v důchodu čeká, zkrátka těšíme. Jak si ale toto období udělat co nejpříjemnější? Samozřejmě jsou lidé, kteří se těší na to, že stáří stráví v České republice. Příjemnější a mnohdy lákavější variantou je ale jiná možnost: Sbalte si kufry a přesuňte se do zahraničí! Nezisková organizace World Economic Forum (WEF) a magazín International Living vytvořily seznam států, které jsou pro důchodový věk ideální. My jsme z nich vybrali evropské země a prozradíme vám, o které se jedná a proč stojí za zvážení.

Mohlo by se vám líbit

Dovolená v Rakousku: 6 tipů, kam vyrazit v okolí Zell am See

Chystáte se letos na dovolenou do Rakouska, ale ještě přesně nevíte, kam byste chtěla s rodinou vyrazit? Přinášíme vám 6 tipů na místa v jedné z nejoblíbenějších rakouských destinací pro letní dovolenu, na která jen tak v životě nezapomenete.
marianne.cz

Portugalsko

Jihoevropský stát zaujímá první pozici v žebříčku nejlepších zemí. Portugalsko je známé svým příjemným klimatem s mírnými zimami a teplými léty. Nabízí vysokou kvalitu života za relativně nízké životní náklady. A navíc, zdravotní péče je zde kvalitní a dostupná. Ačkoliv vždy můžete narazit na někoho nepříjemného, tato země má obecně velmi přátelské obyvatelstvo, což je velký benefit. Pro ty z vás, kteří se vyžívají v kulturních zvycích a historii, nabízí právě v těchto oblastech opravdu bohatou nabídku nejrůznějších témat a zajímavostí. A to nejlepší? Daňové výhody pro důchodce jsou dalším lákadlem, proč se přesunout právě do této země.

Španělsko

Druhé místo v žebříčku nejlepších evropských zemí, kam se na důchod přesunout, si vybojovalo sousední Španělsko. To se pyšní jedním z nejlepších klimat v Evropě (samozřejmě záleží na tom, do jaké části pojedete). Životní náklady jsou zde přiměřené, zejména mimo velká města, ve kterých jsou vlivem velké turistické oblíbenosti o něco vyšší. Země obecně nabízí vynikající zdravotní péči a infrastrukturu, což je velmi zásadní faktor. Překrásné pláže a bohatá příroda jsou v tomto případě pouze třešničkou na dortu. A nesmíme zapomenout ani na výbornou gastronomii, kterou se Španělsko právem pyšní. Křupavé churros s čokoládou ke snídani a čerstvá paella k večeři? My říkáme ano!

Mohlo by se vám líbit

9 cestovatelských aplikací, které vám usnadní cestování a ušetří peníze

Cestování v různých podobách je s ohledem na počasí zase zpátky na scéně. Díky moderním technologiím je objevování nových míst daleko snazší, než tomu bylo dřív. V dnešním článku se s vámi podělíme o aplikace, které vám cestování nejen usnadní, ale pomohou ušetřit i dost peněz.
marianne.cz

Francie

Ačkoliv to některé možná překvapí, je to právě Francie, která se do tohoto žebříčku probojovala také. Pravděpodobně největším a nejzásadnějším faktorem je dobře vyvinutá infrastruktura, veřejné služby a zdravotnictví. Co ale musíme této zemi vytknout, je jazyková bariéra. O Francouzích je všeobecně známo, že neradi mluví anglicky a preferují, když člověk ovládá jejich mateřštinu. S tímto problémem se můžete setkat především v menších městech a vesnicích. Jinak zde najdete vše – od skvělé gastronomie po zajímavé kulturní a historické bohatství. A navíc, díky různorodému prostředí, od Alp až po Francouzskou riviéru, si jednoduše vyberete, která lokalita pro vás bude ideální. Nezapomínejte ani na to, že Francie zdaleka není pouze Paříž, a tak si zde každý najde to své.

Řecko

Na poslední příčce evropských zemí se v tomto seznamu objevuje Řecko. Na rozdíl od Francie jsou zde životní náklady relativně nízké, což je ideální. Tato země nabízí příjemné teplé klima, krásné přírodní scenérie a překrásné pláže. Historické a kulturní dědictví je zde víc než zřejmé, na své si tedy přijdou všichni milovníci tohoto oboru. Řekové jsou obecně velmi přátelští a milí, což hraje velice zásadní roli v tom, aby se zde člověk cítil dobře.

Zdroj článku

Související články

Byt
Stará se o bezdomovce, přitom ji živí interiérový design: Navštivte domov plný elegance a klasických kousků

Stará se o bezdomovce, přitom ji živí interiérový design: Navštivte domov plný elegance a klasických kousků

Dobrý nápad
Historie pudinku vás překvapí. Dřív to rozhodně nebyl instantní prášek v sáčku

Historie pudinku vás překvapí. Dřív to rozhodně nebyl instantní prášek v sáčku

Dům
Navštivte s námi jeden z nekrásnějších domů v Anglii: Rustikální poklad ze 17. století má stále čím inspirovat

Navštivte s námi jeden z nekrásnějších domů v Anglii: Rustikální poklad ze 17. století má stále čím inspirovat

Móda
Letní trendy 2024: Milované i nenáviděné kalhoty se vracejí. Poradíme vám, jaký typ si letos pořídit

Letní trendy 2024: Milované i nenáviděné kalhoty se vracejí. Poradíme vám, jaký typ si letos pořídit