Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Pět filmů, které vám zlepší náladu v předvánočním čase

Info ikona
vánoční pohoda

Za okny zuří plískanice, brzy se stmívá a venkovní aktivity vás už rozhodně nelákají. Nejlepší čas zachumlat se do hřejivé deky, udělat si čaj nebo kakao a vychutnat si film, který jste už viděli několikrát. Co na tom, že příběh třeba znáte nazpaměť. Připravili jsme pět tipů na filmy, které vám zvednou náladu v předvánočním čase.

Promotion | 14. 11. 2023

Láska nebeská: Britská klasika, která nezklame 

I feel it in my fingers, I feel it in my toes zpívá ve filmu Bill Nighy o tom, že Vánoce jsou všude kolem nás. Bez téhle romantické britské komedie si někteří z nás vůbec nedokážou představit předvánoční čas. 

Přestože je film z roku 2003 vypráví univerzální příběh o různých podobách lásky a samozřejmě i zklamání, naději a nových začátcích. Proto se hodí na konec roku, kdy máme tendenci bilancovat. 

S tebou mě baví svět: Zlatý fond českých rodinných komedií 

Kdybyste si měli vybrat českou rodinnou komedii, která si zaslouží místo ve zlatém fondu kinematografie, pak na přední místo rozhodně patří S tebou mě baví svět. 

Hravá rošáda tatínků, kteří se vypraví na hory se svými ratolestmi, je nestárnoucí klasika, kterou si s chutí opakovaně pustíte. Najdete v ní už zlidovělé hlášky, které zná každý český divák a legendární scény, které vás pobaví ať už se díváte poprvé nebo podesáté. 

Horská chata ve filmu pojmenovaná jako Apalucha, kde se velká část příběhu odehrává, stojí dodnes a najdete ji v Krkonoších v podstatě nezměněné podobě. 

Prázdniny: Hvězdami nabitá vánoční romantika 

Tahle romantická komedie má všechno, co v sychravém dni, kdy je v pět hodin tma, potřebujete. Hvězdné obsazení v čele s Cameron Diaz a Kate Winslet, hravý scénář, krásné kulisy, které střídají anglický venkov s pulzujícím americkým velkoměstem. 

Prázdniny patří k filmům, ke kterým se chcete opakovaně vracet. Po zhlédnutí možná taky zatoužíte si s někým vyměnit domov a strávit pár týdnů mimo zažité stereotypy. 

Tip: Abyste si pohodu u oblíbeného filmu užili co nejvíce, mrkněte se po nové televizi. Televize Samsung nabízí například technologii, která upraví jas displeje automaticky podle toho, kolik světla dopadá na obrazovku. 

Info ikona
TV Samsung

Harry Potter: Povinný kouzelnický maraton nejen pro mileniály 

Máslový ležák, Bertíkovy fazolky tisíckrát jinak, teplá deka a přes devatenáct hodin zábavy. Předvánoční čas nabízí skvělou příležitost ponořit se znovu do kouzelnického světa. 

Celkem osm filmů si můžete dát najednou jako maraton, nebo si sledování rozdělit třeba do víkendů. Když dáte každý víkend dva díly, máte vystaráno na celý adventní čas. 

I opakované sledování televize vás vtáhne tak, že si budete připadat, jako když jste Harryho Pottera viděli poprvé v kině. 

Mrtvá nevěsta Tima Burtona: Ponořte se do úchvatné animace 

Dnes už klasická animovaná „pohádka“ v režii Tima Burtona vás vtáhne svým jedinečným vizuálním zpracováním a animací. Film je natočený s loutkami technikou stop motion a při jeho tvorbě vzniklo přes sto tisíc záběrů. 

Šedivá viktoriánská Anglie je tu daná do kontrastu s barevnějším světem mrtvých a film tak navazuje na estetiku další klasiky Ukradené Vánoce Tima Burtona. Kromě krásného vizuálu má film i skvělý soundtrack od Dannyho Elfmana, který skládal hudbu k většině Burtonovým filmům. 

Nejen tenhle film si zaslouží pořádně ostrý obraz a dokonalé rozlišení. Televize LG nabízí Filmmaker Mode, který zachová původní rozměr stran, barvy i frekvenci snímků. Film tak vidíte v podobě, v jaké ho režisér zamýšlel. 

Měření