Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Tipy na akce: Kam vyrazit letos v zimě za kulturou?

Vyměňte huňaté ponožky za kozačky, teplý župan za kabát a vyrazte za zajímavými kulturními akcemi, které kralují letošní zimě.

Vyberte si akci podle své gusta...

Pro milovníky fotek...Alžběta Jungrová: EXIT
Alžběta Jungrová, bývalá reportérka, která fotografovala konflikty i místa, kam se nikdo nechtěl vydat, prezentuje na aktuální výstavě EXIT svou volnou tvorbu z posledních pěti let. Právě odchod od reportážní fotografie k volné tvorbě a hledání vlastního světa je jedním z mnoha „východů“, které na výstavě můžete najít. Dalším je vyrovnávání se s pomíjivostí tohoto světa a s definitivní dospělostí. Své pocity vizualizuje Jungrová prostřednictvím postav žen, ať již reálných s vlastními pohnutými osudy, nebo jen abstraktních ženských těl. Zajímavou výstavu můžete zhlédnout od 24. ledna do 1. března 2020 v pražské Trafo Gallery.

Exit

Pro hudební nadšence...OSA 100
Ochranný svaz autorský (OSA) v říjnu loňského roku oslavil stoleté jubileum od svého založení. V letošním roce na oslavy navazuje výstavou s názvem OSA 100, kterou přichystal ve spolupráci s Národním muzeem. Výstava je přístupná pro veřejnost do 29. 2. 2020 a nabízí spoustu zajímavostí z hudebního světa, unikátní historické artefakty z archivu OSA i Národního muzea. Návštěvníci se prostřednictvím informačních panelů dozvědí, jak OSA funguje, kdo je uživatel a co jsou autorské odměny. Nechybí dobová rádia, ohlášky písní, gramofonové desky, dokumenty jako jsou zápisy z porad, účetní knihy, smlouvy a další. 


Pro děti...Fantazie na kolečkách
Původní český autorský projekt oblíbeného baviče dětí i dospělých Michala Nesvadby Fantazie na kolečkách … aneb záhada mizejících hraček bude mít už 14. března 2020 premiéru v pražské Tipsport Areně. V dvouhodinové muzikálové revue pro celé rodiny v režii Lumíra Olšovského a pod hudební taktovkou Ondřeje G. Brzobohatého se představí skřítci, kteří rozvazují tkaničky u bot, schovávají ponožky pod postel, berou dětem dudlíky zpoza polštáře, ale přitom je nikdo ještě neviděl na vlastní oči. Ti všichni a ještě dalších dvacet odehrají pohádkový příběh na všem možném, co se točí pod nohama, aby byli u všeho dříve než my. Chybět nebudou populární televizní skřítci František, Fanynka, Bafík, Zeleňour či Žluťoun. 


Po březnové premiéře v Praze chystá show Fantazie na kolečkách dalších sedm zastávek ve velkých halách sedmi českých měst na podzim 2020. Těšit se můžete na představení v Třinci, Liberci, Českých Budějovicích, Zlíně, Ostravě, Pardubicích a Chomutově. 

Kultura


Pro sportovce tělem i duší
Možná se nejedná o kulturní akci v pravém slova smyslu, ale rozhodně jde o jednu z skvělých zimních radovánek. Ať už žijete ve velkém městě, nebo na vesnici, vydejte se na nejbližší veřejné bruslení. Nejen, že se navrátíte do dětských let, kdy jste na rybníku honili puk, ale především si skvěle zasportujete a užijete si zimu plnými doušky! P.S. Nezapomeňte, že po bruslení je třeba doplnit tekutiny dobrým grogem nebo svařeným vínem.


Zima je ideálním ročním obdobím k vyzkoušení nových věcí - třeba jógy! Dlouholetí jogíni i začátečníci mohou využít zajímavých jógových akcí, se kterými se doslova roztrhl pytel. Například nuselské jógové studio Shanti Garden láká 19. ledna na akci Jóga a Brunch, během které si nejen zacvičíte, ale také dopřejete veganské dobroty. Naopak celý první únorový den bude patřit Yoga & Special Places, zajímavé celodenní akci, která se uskuteční v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě. Kromě cvičení jógy si můžete poslechnout přednášky například na téma zdravé stravy. 
 

ČTĚTE TAKÉ: Nová pravidla DRESS CODE: Jak se obléct do divadla?

Související články

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Zábava
Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici