Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

V kinech nyní nedávají pouze Barbie a Oppenheimera. Můžete vyrazit i na české filmy

Pokud přemýšlíte, že zajdete do kina, na první dobrou se nabízí jít na hollywoodský hit Barbie či Oppenheimer. Pravdou ale je, že teď jsou v kinech promítány i skvělé snímky z české produkce.

Tereza Čaladi | 13. 08. 2023

Úspěšnost filmů Barbie a Oppenheimer nelze přehlédnout. Všichni o nich mluví; na Instagramu kolují vtipná videa, v nichž si lidé dělají srandu z toho, zda jsou tým Barbie, nebo Oppenheimer; a ženy (věříme, že i někteří muži) opět nosí růžovou. A tento úspěch je znát i v tržbách. Tento týden studio Warner Bros oznámilo světu, že snímek Barbie za pouhých 17 dní v kinech celosvětově utržil přes miliardu dolarů, čímž o dva dny předběhl i poslední díl Harryho Pottera, jak informoval server Aktuálně.cz.

Jistě se tak můžete vydat na snímek o nejznámější panence všech dob. Nebo se vrátit do historie docela jinak, a to příběhem Roberta Oppenheimera, který byl jedním z klíčových aktérů, kteří se pokoušeli sestrojit nástroj, který má potenciál zničit svět – atomovou bombu – a který se na jeho tvorbě podílel, aby paradoxně mohl svět zachránit. Pokud byste ale měli spíše chuť vyrazit na něco z tuzemska, máte nyní skvělou příležitost.

Mohlo by se vám líbit

České sklo na hollywoodském plátně: Prohlédněte si skleněné kousky, které miluje i Barbie

Do kin vstupuje očekávaný snímek Barbie a s ním také české sklo z Křišťálového údolí. Jak se růžový džbán s hobnailovým dekorem dostal až do Hollywoodu?
marianne.cz

3 české filmy, které jsou nyní v kinech a které stojí za to vidět

Momentální jsou v kinech hned tři kvalitní tuzemské filmy. Každý trochu jiného žánru. Věříme tak, že si vyberete i z nich.

  • Nikdy neříkej nikdy

Film Nikdy neříkej nikdy opět potvrzuje, jak jsou Češi skvělí v tvorbě romantických komedií. A že nám spolupráce se Slováky svědčí. Jedná se totiž o snímek z česko-slovenské produkce. Příběh ukazuje, že všechno zlé je pro něco dobré, že láska má mnoho podob i to, že ji lze najít v každém věku. Těšit se v něm můžete na známé české a slovenské tváře, hraje v něm totiž Tereza Kostková, Tomáš Maštalír, Lenka Krobotová, Ondřej Sokol a uvidíte v něm i Zuzanu Kánocz, která ztvárnila roli Laury v Románu pro ženy.

  • Dvě slova jako klíč

Snímek, který vznikl podle úspěšné knižní předlohy Josefa Formánka, vypráví o šesti příbězích, z nichž se každý odehrává na různých kontinentech. Každý z jejich aktérů má jiný osud. A přesto se potkají. Zabývá se smyslem života, jeho tajemstvím i různými způsoby, jak ho prožít. Kromě Davida Švehlíka, Ivana Fraňka a Diany Dulíkové v něm uvidíte i Jaroslava Duška, který zde ztvárnil menší, ale zásadní roli – bezdomovce, který jednomu z hrdinů zašeptá ona „dvě slova“.

Rozhovor s Jaroslavem Duškem i s Terezou Kostkovou si můžete přečíst v srpnové Marianne, která je momentálně na stáncích. Jaroslav Dušek se podělil o to, jak on sám vnímá smysl života. Tereza Kostková vzpomínala na natáčení za pandemie a popisuje, jak vnímá česko-slovenskou spolupráci.

  • #annaismissing

Thriller #annaismissing vypráví o patnáctileté influencerce, která se náhle odmlčí. Poté, co stejně stará Nina najde její polonahou fotku v mobilu svého otce, rozhodne se ji vypátrat a zjistit, co se jí stalo. Snímek vypráví o nástrahách sociálních sítích a zrádných digitálních stopách, které, jakmile jsou vytvořeny, tak na internetu navždy zůstanou. Jedná se o volné pokračování úspěšného českého internetového seriálu #martyisdead, který má podobný – trochu temnější – příběh a který získal mezinárodní cenu Emmy, jíž se přezdívá televizní Oscaři.

Mohlo by se vám líbit

Komedie Marie Poledňákové ji proslavily jako maminku Annu. Jak dnes vypadá Jana Preissová?

Jak dostat tatínka do polepšovny k českému létu jednoduše patří. Kromě vtipného Vaška v tomto snímku zazářila i jeho maminka Anna, kterou zde ztvárnila Jana Preissová. Podívejte se, jak vypadá dnes.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii