V kinech nyní nedávají pouze Barbie a Oppenheimera. Můžete vyrazit i na české filmy
Pokud přemýšlíte, že zajdete do kina, na první dobrou se nabízí jít na hollywoodský hit Barbie či Oppenheimer. Pravdou ale je, že teď jsou v kinech promítány i skvělé snímky z české produkce.
Úspěšnost filmů Barbie a Oppenheimer nelze přehlédnout. Všichni o nich mluví; na Instagramu kolují vtipná videa, v nichž si lidé dělají srandu z toho, zda jsou tým Barbie, nebo Oppenheimer; a ženy (věříme, že i někteří muži) opět nosí růžovou. A tento úspěch je znát i v tržbách. Tento týden studio Warner Bros oznámilo světu, že snímek Barbie za pouhých 17 dní v kinech celosvětově utržil přes miliardu dolarů, čímž o dva dny předběhl i poslední díl Harryho Pottera, jak informoval server Aktuálně.cz.
Jistě se tak můžete vydat na snímek o nejznámější panence všech dob. Nebo se vrátit do historie docela jinak, a to příběhem Roberta Oppenheimera, který byl jedním z klíčových aktérů, kteří se pokoušeli sestrojit nástroj, který má potenciál zničit svět – atomovou bombu – a který se na jeho tvorbě podílel, aby paradoxně mohl svět zachránit. Pokud byste ale měli spíše chuť vyrazit na něco z tuzemska, máte nyní skvělou příležitost.
3 české filmy, které jsou nyní v kinech a které stojí za to vidět
Momentální jsou v kinech hned tři kvalitní tuzemské filmy. Každý trochu jiného žánru. Věříme tak, že si vyberete i z nich.
-
Nikdy neříkej nikdy
Film Nikdy neříkej nikdy opět potvrzuje, jak jsou Češi skvělí v tvorbě romantických komedií. A že nám spolupráce se Slováky svědčí. Jedná se totiž o snímek z česko-slovenské produkce. Příběh ukazuje, že všechno zlé je pro něco dobré, že láska má mnoho podob i to, že ji lze najít v každém věku. Těšit se v něm můžete na známé české a slovenské tváře, hraje v něm totiž Tereza Kostková, Tomáš Maštalír, Lenka Krobotová, Ondřej Sokol a uvidíte v něm i Zuzanu Kánocz, která ztvárnila roli Laury v Románu pro ženy.
-
Dvě slova jako klíč
Snímek, který vznikl podle úspěšné knižní předlohy Josefa Formánka, vypráví o šesti příbězích, z nichž se každý odehrává na různých kontinentech. Každý z jejich aktérů má jiný osud. A přesto se potkají. Zabývá se smyslem života, jeho tajemstvím i různými způsoby, jak ho prožít. Kromě Davida Švehlíka, Ivana Fraňka a Diany Dulíkové v něm uvidíte i Jaroslava Duška, který zde ztvárnil menší, ale zásadní roli – bezdomovce, který jednomu z hrdinů zašeptá ona „dvě slova“.
Rozhovor s Jaroslavem Duškem i s Terezou Kostkovou si můžete přečíst v srpnové Marianne, která je momentálně na stáncích. Jaroslav Dušek se podělil o to, jak on sám vnímá smysl života. Tereza Kostková vzpomínala na natáčení za pandemie a popisuje, jak vnímá česko-slovenskou spolupráci.
-
#annaismissing
Thriller #annaismissing vypráví o patnáctileté influencerce, která se náhle odmlčí. Poté, co stejně stará Nina najde její polonahou fotku v mobilu svého otce, rozhodne se ji vypátrat a zjistit, co se jí stalo. Snímek vypráví o nástrahách sociálních sítích a zrádných digitálních stopách, které, jakmile jsou vytvořeny, tak na internetu navždy zůstanou. Jedná se o volné pokračování úspěšného českého internetového seriálu #martyisdead, který má podobný – trochu temnější – příběh a který získal mezinárodní cenu Emmy, jíž se přezdívá televizní Oscaři.
- Zdroj článku
-
csfd.cz, nytimes.com, aktualne.cz, mediaguru.cz