Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rodina a děti

Instagram jako nástroj vzdělávání aneb 5 profilů o mateřství, které je dobré znát

Instagram již není pouze sociální sítí, kde lidé sdílí svoje životní okamžiky pomocí fotek a videí. Stává se z něj i místo, kde se člověk může dozvědět spoustu kvalitních a podstatných informací na různá témata. Takovým tématem je i těhotenství a starost o miminko.

Tereza Čaladi | 22. 09. 2022

Autor: Nikola Salvetová

Během těhotenství vyvstává ženám mnoho otazníků týkajících se nejen průběhu těhotenství, ale i porodu a následného šestinedělí. Odpovědi na některé otázky mohou ženám zodpovědět profily na Instagramu zaměřující se na tato témata.

Vždy je nejlepší cestou rozebrat svůj zdravotní stav či zdravotní stav vašeho dítěte s lékařem, který o vás pravidelně pečuje. Proč se ale ve volném čase při projíždění Instagramu nedozvědět zajímavé informace, které se vám v budoucnu mohou hodit?

Moje porodní asistentka

Bára Primáková je porodní asistentka, která vytvořila profil „Moje porodní asistentka“. Bára pracuje jako porodní asistentka v Praze na Bulovce, ale také jako komunitní porodní asistentka v Praze. Na jejím profilu najdete důležité informace nejen o průběhu těhotenství a porodu, ale i o období šestinedělí. Radí například, jaké jídlo si k porodu zabalit či jak pracovat s šátkem rebozo tak, aby si žena ulevila od bolesti zad.

Mama on air

Dalším z profilů je „Mamaonair_cz“, profil porodní asistentky a laktační poradkyně Radky Imbrové. Radka je také lektorkou psychomotoriky dětí, na jejím profilu tak naleznete zajímavé příspěvky o tom, jak s miminkem manipulovat či jak jej správně posadit do autosedačky. Zajímavé informace poskytuje Radka také v příspěvcích mapujících první dny v porodnici, kde přehledně popisuje, co se bude dít s miminkem i s ženou den po dni. Kromě profilu plného zajímavých příspěvků natáčí i stejnojmenný podcast s hosty na různá témata.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

_Kerolajnaa_

Pod tímto profilem tvoří mladá maminka Karolína Kostroňová, která sdílí život své rodiny. Na jejím profilu tak mohou ženy najít inspiraci nejen týkající se těhotenství, ale také například inspiraci na příkrmy pro děti či tipy na to, jak mít netoxickou domácnost. Karolína také vytvořila programy Daruj si zdraví a Příprava na zdravé těhotenství. Zejména druhý z programů již pomohl mnoha ženám k těhotenství.

Fyzio Kristy

Dětská fyzioterapeutka Kristýna Zdráhalová je autorkou profilu „Fyzio Kristy“. Ačkoli se většina žen spoléhá na přirozené pudy a manipulaci s miminkem před porodem příliš neřeší, ne všechny ženy si jsou v manipulaci s dítětem jisté. S tím jim může částečně pomoci právě profil Kristýny a její krátká videa zaměřující se například na možnosti držení miminka v náručí, na to, jak miminko otočit na bříško či jak s ním manipulovat při přebalování.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

MK Life – první pomoc dětem

Pod tímto profilem najdete lékařku Michaelu Knězkovou. Kromě instagramového profilu Michaela vede kurzy první pomoci dětem či kurz o miminku. Každou neděli tvoří pro své sledující informativní kvízy na různá témata. V jejích příspěvcích mohou maminky najít odpovědi například na to, jak správně ošetřit odřeniny či jak vybavit lékárničku na cesty, tak, aby v ní bylo vše potřebné. Kromě výše zmíněného obsahu ale přidává i obsah ze svého soukromí, kdy spolu s manželem vychovávají čtyři děti.

Mohlo by se vám líbit

Šťastný rodič, spokojené dítě aneb Proč rodiče nesmí zapomínat na vlastní potřeby?

„Mateřská, ale rozhodně ne dovolená“ stojí u spousty žen na facebookovém profilu v kolonce profese. Mimochodem, ze všech zaměstnaneckých pozic je péče o dítě nejvíc podobná práci terapeuta.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Životní styl
Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Životní styl
5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

Krása
Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody

Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody