Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Oscaři 2023: Kdo zazářil na filmovém plátně i červeném koberci?

Info ikona
Oscar

Známe vítěze, známe poražené. 95. ročník amerických filmových cen je za námi, a tak zbývá jediné – prohlédnout si nejzdařilejší róby večera.

Už jsme si zvykli, že předávání amerických filmových cen povětšinou ovládne jeden snímek. A jinak tomu nebylo ani letos, kdy na plné čáře zabodoval film Všechno, všude, najednou. Nejenže film Všechno, všude, najednou uspěl ve většině hereckých kategorií, ale také si zlatou sošku odnesl za režii a za nejlepší snímek. Vítězné tažení „přerušil“ teprve herec Brendan Fraser, který získal Oscara za svůj strhující výkon ve filmu Velryba. O překvapení večera se postaral film Na západní frontě klid, který zabodoval v dalších kategoriích, například v kategorii nejlepší cizojazyčný film nebo nejlepší výprava.

Róby z předávání Oscarů 2023

Černá, nebo bílá

Ačkoliv je předávání Oscarů především o filmové tvorbě, přiznejme si, že mnohé z nás zajímají róby oscarových hostů. Zdá se, že v letošním roce se známé osobnosti „přizpůsobily“ barvě koberce, tedy barvě šampaňského. A tak můžeme obdivovat například herečku Florence Pugh v nadýchané róbě od Valentino, Anu de Armas ve třpytivých šatech Louis Vuitton nebo Jessicu Chastain a její stříbrné šaty s černou vlečkou. Na bílou barvu vsadila Emily Blunt, která oblékla minimalistické bílé šaty s odhalenými rameny nebo Michelle Yeoh, jež se ve světlých, éterických šatech Dior následně radovala z Oscara.

Na červeném, tedy béžovém, koberci dominovala také nesmrtelná klasika – černá barva. Lady Gaga, nominovaná na Oscara za nejlepší původní píseň, dorazila v průsvitných černých šatech Versace s viditelnými korzetovými kosticemi, spadlým pasem a plnou sukní. V mnohem decentnější róbě se naopak představila Jennifer Connelly, která oblékla černé šaty Louis Vuitton se spadlými rameny a třpytivým detailem na dekoltu. Za zmínku jistě stojí také šaty Alaïa, ve kterých dorazila zpěvačka Rihanna. Kompletní výběr nejkrásnějších šatů z předávání Oscarů najdete v naší galerii.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku