Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

10 věcí, které by lidé bez elektrické energie nejvíce postrádali

Být bez elektřiny několik hodin je pro mnoho z nás už tak nepředstavitelná situace. Představte si ale, že by byl váš domov celé dny nebo dokonce týdny bez šťávy! A co teprve jeden rok?

Promotion | 30. 11. 2017

Tohle je 10 na elektřině závislých věcí, které by podle ankety lidem doma nejvíc chyběly. A ano, víme, že existuje solární energie, ale bohužel ještě nežijeme v době, kdy by u nás mohla plně nahradit klasický zdroj. 

1. Světlo

Jedna ze základních věcí, které elektrická energie poskytuje, je světlo. Jak dlouho vydrží svítit vaše baterka? A potom co? Dokážete si představit těch požárů od svíček a petrolejek?

2. Mobilní telefon

Každý den se naše komunikace se světem odehrává ve velké míře skrze telefony a smartphony. Jsou krmivem sociálních sítí a prakticky se do nich dnes vejde celý náš život. 

3. Počítač a Internet

Na těchto dvou věcech je naše dnešní moderní společnost závislá asi nejvíc. Jsou zásadní pro komunikaci, finanční operace, ekonomiku nebo zábavu. Mnoho lidí si bez nich život už nedokáže představit. 

4. Televize

Průměrný televizní divák stráví před obrazovkou 4 hodiny denně. Většina dětí 6 hodin denně, včetně času stráveného hraním video her. Bez tohoto rozptýlení by hodně z nás zažilo silný emocionální šok. 

5. Hudební přehrávače

Na ulici míjíme bezpočet lidí se sluchátky v uších, hudba zní v obchodech, restauracích, práci, doma a stejně jako televize tvoří velkou část zábavní kulisy. 

6. Topení, větráky, klimatizace

Mnoho moderních komerčních budov by bez klimatizace bylo neobyvatelných vzhledem k tomu, že jejich kanceláře nemají otevíratelná okna. Lidé v práci i doma by se v létě nemohli ochladit. O absenci topení v zimě asi mluvit nemusíme. Brrrr!

7. Ledničky a mrazáky

Tyto dva velké spotřebiče jsou jmenovány zvlášť, protože změnily způsob, jakým lidstvo udržuje zásoby potravin. Bez elektřiny by se většina chlazeného a zmraženého jídla do 24 hodin zkazila.

8. Malé kuchyňské spotřebiče

Řekneme to asi takhle: Ráno bez kafe. Bez čerstvě namlétého kafe. Vzpomeňte si na veškeré elektrické vychytávky, které nám usnadňují práci v kuchyni a připravte se, že vaše ruce nahradí myčku nádobí. 

9. Plotny, trouby, mikrovlnky

Zapalte ohniště, přiložte do pece. Zvuk plápolajícího ohně je sice uklidňující a romantický, ale jak dlouho to asi moderní městský člověk vydrží? 

10. Pračky a sušičky

To, že vložíme špinavé prádlo do velké plechové krabice a vytáhneme ho z ní čisté a voňavé, se stalo samozřejmostí. Bez tohoto luxusu by se po pradlenách, které známe už jen z pohádek, rychle vytvořila velká poptávka.

Ačkoliv mnoho z nás si teď říká, že by v rámci duševního klidu a odpočinku od elektroniky uvítalo výpadek elektřiny, zaručujeme vám, že zanedlouho byste si posteskli po svých drátových i bezdrátových společnících.

Elektrická energie už dávno tvoří součást životní energie našeho domova - všechny ty zvuky, hluky, bručení, tóny a cvrkot domácnosti, který už ani nevnímáme. Naplňte tu svou domácnost dobrou energií. Seznamte se s Yello Energy. Tato značka, která už pět let dodává na našem trhu elektřinu a plyn, přináší světlo do “temných” oblastí energetiky. Bez kamenných poboček může nabídnout výrazně nižší ceny a s portálem Moje Yello má navíc každý zákazník okamžitý přehled o svém odběru a svůj účet může spravovat odkudkoliv. 

a

Yello je víc než jen energie. Díky věrnostnímu programu CREEDO nebo mobilní aplikaci Yello Active (dostupná pro Android), mohou stávající i budoucí zákazníci ušetřit a přitom si užít zábavu. Navíc celý přechod od stávajícího dodavatele vyřídí bezplatně za vás. 

Zažijte každý den nabitý dobrou energií!

Více o Yello Energy na: www.yello.cz