Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

3 důvody, proč jsme si zamilovali chytré hodinky

Info ikona
Huawei watch

Dalo by se říct, že chytré hodinky vás znají lépe než vy sami. Na první pohled to zní možná děsivě, opak je pravdou. Naše on-line editorka Karolína otestovala novinku od Huaweii - Watch GT 2 Pro a díky všem chytrým funkcím, kterými se hodinky pyšní, je odmítá sundat ze zápěstí!

Promotion | 23. 09. 2020

Přiznám se hned na úvod. Chytré hodinky jsem dlouho dobu nepovažovala za něco, co bych ke svému životu nutně potřebovala. Říkala jsem si, že to jsou pořád přece jen hodinky. Nenosím ani ty klasické, natož abych měla ty chytré, čas mám přeci na telefonu. Toto mé přesvědčení trvalo do doby, než jsem začala testovat novinku od Huaweii - Watch GT 2 Pro. Co mě nadchlo?

1. Radost z chůze

Před několika měsíci jsme se v redakci začaly předhánět, kdo za den ujde nejvíc kroků. I já, která do té doby musela jet i tu nejmenší vzdálenost MHD, protože by mě ani nenapadlo popojít si tu jednu zastávku pěšky. Až když jsme se začali chlubit svými denními počty kroků jsem si uvědomila, že toho ujdu za den opravdu málo. Světová zdravotnická organizace uvádí, že by člověk měl za den ujít nejméně 10 000 kroků. Podle různých studií je to údajně mýtus, prý stačí 6000 – 8000 kroků denně. Ať je to jakkoli, já jsem svůj denní průměr chtěla zvýšit a začala jsem chodit pěšky co to šlo a co mi čas dovolil. A abych se dostala k jádru pudla - kroky mi sice měřil chytrý telefon, ale moc jsem mu nevěřila. A pak přišel ten zlomový okamžik, kde jsem začala testovat chytré hodinky Huaweii - Watch GT 2 Pro. Vzdálenost mi naměřily na krok přesně. Říkáte si, že na tom až tolik nezáleží? Máte pravdu, je jedno, jestli ujdete o krůček víc nebo míň, mě osobně to ale nesmírně motivuje. Každý den chci ujít minimálně stejný počet kroků ne proto, abych vyhrála nad kolegyněmi, ale protože mám pocit, že jsem i v hektickém dni, kdy jsem např. neměla čas cvičit, něco udělala pro své tělo.

2. Stylový módní doplněk

Když jsem hodinky obdržela, samozřejmě mě jako první zajímal jejich vzhled. Přeci jen hodinky stále beru jako módní doplněk. Kdyby se mi nelíbily, nenosila bych je ani kdyby to byly hodinky s vodotryskem. Proto jsem byla u Huaweii - Watch GT 2 Pro příjemně překvapená. Jsou minimalistické, dokonce bych řekla až elegantní, takže je můžete nosit celý den i k formálnějším outfitů. Mají vyměnitelné pásky, takže se vám jen tak neokoukají a k dostání jsou ve variantě a barvě Classic – Nebula Gray s koženým páskem a Sport – Night Black s páskem z fluoroelastomeru. Záleží na vás, v jakém stylu se vám budou hodit. Co se týče materiálu, jsou precizně zpracované. Mají titanové tělo, safírové sklíčko a díky keramickým zádům se mohou nabíjet bezdrátově, což je další plus, které mě nadchlo. A baterie vydrží dokonce až dva týdny.

Info ikona
Huawei

3. Motivace ke sportu

Ještě jedno velké přiznání – nejsem žádný velký sportovec. A světe div se, díky tomu, že na hodinkách je předinstalováno několik odborných tréninkových režimů pro začátečníky i pokročilé, jsem se donutila k běhu! Byla jsem totiž zvědavá, jak hodinky v tomto režimu fungují. Během tréninku vás monitorují, aby se snížilo riziko zranění. Já třeba měla pocit, že při mém prvním běhu každou chvíli dostanu infarkt, ale podle hodinek se k tomu opravdu neschylovalo. Kromě toho poskytují komplexní zpětnou vazbu po tréninku, aby vám pomohly se zlepšovat. Celkově obsahují vice než sto sportů, jež je možné monitorovat. Já ale s jistotou můžu říct, že všechny je rozhodně nevyzkouším. To nechám na vás!

Kromě těchto funkcí, které vám usnadní život, jsou chytré hodinky Huaweii - Watch GT 2 Pro nabité dalšími praktickými vychytávkami. Pyšní se např. možností sledování okysličení krvemonitorování stresu a kvality spánku. Poradí vám i cestu domů! Obsahují totiž asistenta pro pohyb v přírodě – upozornění na špatné počasí dle barometru, fáze měsíce, příliv/odliv, a již zmíněné určení cesty domů. Jsou voděodolné do 5 ATM a srdeční tep je snímán dokonce i během plavání. Sledováním vašeho stylu plavání, počtu temp, SWOLF, vzdálenosti, času, kalorií a rychlosti mohou hodinky zaznamenat výsledky vašeho tréninku. A to stále není vše. Než bych vám zde vyjmenovala, co vše se do tohoto malého přístoje vejde, bude lepší, když si to vyzkoušíte na vlastní zápěstí!

Hodinky budou v předprodeji od 21.9. a od 5.10. ve volném prodeji.

Doporučená prodejní cena je 7 999 Kč a v předprodeji k nim dostanete dárek.